Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Bizim dışımızda Çin'den aşı alan ülke var mı? Cumhurbaşkanı Çin’den...

Serkan Özcan: Bizim dışımızda Çin’den aşı alan ülke var mı? Cumhurbaşkanı Çin’den gelen aşıyı kendine vuracak mı?

Özcan, Karar TV yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Karar TV’de Yıldıray Oğur ve Elif Çakır’ın konuğu olan Gelecek Partisi Sözcüsü, Ekonomist Serkan Özcan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bugün açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendiren Özcan, “Enflasyonun yükselişine üzülmekle birlikte yıllardır ilk defa gerçek enflasyon rakamları yayınlanıyor olabilir mi diye ümitlendim” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası’nın yedek akçesine kadar göz koyan hükümetin rakamları saklama ihtiyacı hissettiğini belirten ve TÜİK’in doğru rakam verme ihtimalinin kendilerini ümitlenir hale getirdiğini söyleyen Ekonomist Özcan, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumu en iyi açıklayan şeyin de bu olduğunu söyledi.

TÜRKİYE SADECE KATAR’DAN YATIRIM ALIR HALE GELDİ

Türkiye’nin artık Katar dışında bir yerden yatırım alamadığına dikkat çeken Özcan, “Gelişmiş dünya Türkiye’de artık hukukun olmadığını görüyor. Türkiye gönül rahatlığıyla yatırım yapılabilecek bir ülke olmaktan çıktı. Türkiye yalnızca Katar’dan yatırım alan bir ülke haline geldi” dedi.

NEDEN ÇİN AŞISI?

Aşı tartışmalarına da değinen Serkan Özcan, Türkiye’nin neden tüm dünyanın tercih ettiği Alman ve Amerikan aşıları yerine dünyada Türkiye dışında alıcısı bulunmayan Çin aşısını tercih ettiğini sorguladı. Özcan, “Bizden başka Çin aşısı alan var mı? Cumhurbaşkanı, Bakanlar çıkıp Çin aşısının güvenilirliğini anlatmak için ekranlar karşısında önce kendilerine vuracaklar mı?” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri