Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi'nden Erdoğan'a faiz tepkisi

Gelecek Partisi’nden Erdoğan’a faiz tepkisi

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasıyla artan döviz kuru nedeniyle AK Parti hükümetini eleştirdi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla artan döviz kuru nedeniyle AK Parti hükümetini eleştirdi. Özcen, “Bir televizyon programının ülkeye maliyeti 90 milyar lira” diye konuştu.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Merkez Bankası başkanımla görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart” ifadelerine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Merkez Bankası’nın bağımsızlığına vurgu yapan Özcan, “Sn. Cumhurbaşkanı, ‘bağımsız Merkez Bankasının, bağımsız Başkanı!!’ İle faizin düşürülmesi konusunda görüşmüş. Hala para politikasından, enflasyonla mücadeleden umudu olan var mı gerçekten? Bütün bunlar %17 TÜFE, %35 ÜFE varken konuşuyoruz” dedi.

Erdoğan’a faiz tepkisi

Erdoğan’ın faiz açıklamasının ardından dolardaki artışa dikkat çeken Özcan, tepkisini şu ifadelerle sürdürdü:

450 milyar dolar dış borcu var bu ülkenin. TRT’deki programda, Sn.Cumhurbaşkanı’nın yaptığı faiz açıklaması nedeniyle kurda yaklaşık 20 kuruşluk bir artış oldu.

Bir televizyon programının ülkeye maliyeti 90 milyar TL!!!

Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan faizler hakkında “Faizleri düşürmemiz şart. Temmuz ağustos buraları bulacağız ki faiz düşmeye başlasın. Faiz yükünü biz yatırımların üzerinden kaldırırsak, maliyetlerin üzerinden kaldırırsak, ondan sonra maliyet enflasyonunu tetikleyen faiz olduğu için orada da bir rahatlama dönemine girmiş olacağız. Bütün mesele maliyet enflasyonundan faiz yükünü kaldırmaktır” ifadelerine kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri