Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Cumhurbaşkanı'nın etrafında kalabilmek için "Efendim ne kadar haklısınız, ne kadar...

Serkan Özcan: Cumhurbaşkanı’nın etrafında kalabilmek için “Efendim ne kadar haklısınız, ne kadar doğru şeyler söylüyorsunuz” diyen bir ekibi var

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Bi de Bunu İzle kanalında gazeteci Yavuz Oğhan'ın sorularını yanıtladı

Gazeteci Yavuz Oğhan’ın sorularını yanıtlayan Serkan Özcan, Merkez Bankası Başkanı değişikliğine ilişkin “3-4 ay önce işlerin ne kadar kötü gittiğini, geminin karaya oturduğunu anlamışlardı. ‘Bir miktar kendimizi kurtarabilir miyiz?’ diye Naci beyi 3 aylığına getirdiklerini anlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Naci Ağbal ile şanslarını denediler!

Naci Ağbal’ın göreve gelişini Biden ve AB ile ilişkileri geliştirmeye yönelik olduğunu kaydeden Özcan, şöyle konuştu: “Bence Biden’ın seçilmesinden sonra hükümet tarafı “reform” söylemleriyle şansını denemek istedi ve bunun karşı taraftan teveccüh göreceğini düşündü. Bugün geldiğimiz noktada bu adımların karşı taraftan teveccüh görmemesi ile bıraktığımız yere geri döndük.”

Bir sistem yıkımına doğru gidiyoruz

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un bugün yaptığı açıklamaları “Türkiye, tarihinde görmediği şiddette bir ekonomik krize doğru gidiyor. Danışmanların 6 televizyonda birden “biz hiçbirşeye müdahale etmeyeceğiz” demeleri ikna edici değil” şeklinde değerlendiren Serkan Özcan, “Hala ülkede vatandaşın döviz satmasını telkin etmeye utanmadan devam ediyorlar. Biz, Türkiye’yi içine kapatmak isteyen, her şeyi vasatlaştıran, bilimin, rasyonalitenin, bilginin, aklın söylediği şeylere taban tabana zıt bir sistem yıkımına doğru gidiyoruz. Herkesin şunu bilmesi lazım: Bu insanların iktisat bilimiyle uzaktan yakından alakası yoktur. Türkiye’nin en büyük sorunu bu insanların ekonomi ve hukuk politikalarındaki kara cehaletidir. Şu anda ülkenin durumu Naci beyin göreve geldiği güne göre çok daha kötü” diye konuştu.

Saray danışmanlarının ülkedeki yoksulluktan haberi yok

Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Cumhurbaşkanı’nın ideolojik olarak savunduğu şeylerin yanlış olduğunu bildikleri halde sırf onun etrafında kalabilmek için ona tekrar eden, “efendim siz ne kadar haklısınız, ne kadar doğru şeyler söylüyorsunuz” diyen bir ekibi var. Saray etrafında birikmiş danışmanlar, ülkedeki gelir adaletsizliğinden, yoksullaşmadan, fakirleşmeden haberi olmayan bir sürü insan da var. Çünkü onların dünyasında fakirleşme yok, işsizlik yok. Neler olup bittiğinin farkında değiller. Saray danışmanlarının samimi fikirlerinin bu olmadığına eminim. Şu anda bulundukları mevziyi korumak dışında hiçbir amaçları, istekleri yok. Çıkıp doğruyu söyleseler oradan kovulacaklarını biliyorlar. Bunların vatan, millet derdi yok”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri