Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Davutoğlu'na parti içi darbe yaptılar. Bunu Süleyman Soylu 'biz yaptık'...

Serkan Özcan: Davutoğlu’na parti içi darbe yaptılar. Bunu Süleyman Soylu ‘biz yaptık’ diye anlattı

Sedef Kabaş’ın YouTube kanalında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Serkan Özcan, Ahmet Davutoğlu’na AK Parti’de gerçekleştirilen darbe hakkında çok kritik değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Davutoğlu’na yapılan parti içi darbede Süleyman Soylu’yu işaret eden Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “Süleyman Soylu’nun parti içi darbeyi nasıl gerçekleştirdiğini bizim Sayın Erdoğan’dan duymamız lazım.” dedi.

İşte Serkan Özcan’ın o açıklamaları…

Sayın Davutoğlu’nun tasfiye edildiği dönem karanlık bir dönem. Bunun konuşulabilmesi için Süleyman Soylu’nun parti içi darbeyi nasıl gerçekleştirdiğini bizim Sayın Erdoğan’dan duymamız lazım.

O MKYK’da o imzaların nasıl toplandığını, hangi motivasyonla toplandığını, Sayın Davutoğlu’nun tasfiyesinin AK Parti’de nasıl bir değişim yarattığını, bundan kimlerin nemalandığını dinlememiz gerekiyor.

Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’de genel başkan olduğu dönemde bir parti içi darbe gerçekleştirildi. Bunu ben söylemiyorum. Sayın Süleyman Soylu ‘biz yaptık’ dedi. ‘Arkadaşlarımızla beraber biz çıktık bunu yaptık’ dedi. Kanaatlerini, Türkiye ile ilgili tehlikeli bulduğu için bunu yaptıklarını söyledi.

O dönem Sayın Davutoğlu başbakan iken bazı gazeteciler televizyona çıkıp ‘Davutoğlu ile bu yola devam edilmez’ diye açıklama yaptılar. 

Bir bildiri yayınlandı. Hepimiz gördük. Bir internet sitesinden isimsiz bir bildiri yayınlandı. Bunlar hiç sıradan şeyler değil.

Ben günü, vakti geldiğinde bunların açık açık konuşulması gerektiğini düşünüyorum.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri