Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Dilinizde reform, elinizde sopa!

Serkan Özcan: Dilinizde reform, elinizde sopa!

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Selçuk Özdağ'a saldıran beş zanlının serbest bırakılmasına ilişkin kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepkisini dile getirdi

15 Ocak günü evinden çıkarken beş kişilik bir grubun silahlı ve sopalı saldırısına uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmış, daha sonra hastaneye kaldırarak tedavi altına alınmıştı.

Ankara Emniyeti’nin çalışması sonucu beş kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Bugün ise beş zanlı savcının talebiyle serbest kaldı.

Bu gelişmenin ardından çok sayıda siyasiden tepki mesajı gelirken Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan da mahkemenin kararına tepki gösterdi.

Dilinizde reform, elinizde sopa!

İktidarın hukuk reformu söylemlerine atıfta bulunan Özcan, “Dilinizde reform, elinizde sopa! Dilinizde reform, aklınızda daha otoriter bir yönetim!” ifadelerini kullandı.

Özcan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Hiç kimse ya da kurum hukuktan daha önemli ve güçlü değil. Siyasetçilerin, gazetecilerin ve düşünenlerin şiddete maruz kaldığı bir ülkede demokrasi, reform veya “yeni anayasa!!” konuşulmaz. Dilinizde reform, elinizde sopa! Dilinizde reform, aklınızda daha otoriter bir yönetim!”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri