Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Foseptik patlamış, memleket pisliğe batmış, sistem çökmüş!

Serkan Özcan: Foseptik patlamış, memleket pisliğe batmış, sistem çökmüş!

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, partisinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini paylaştı

“Foseptik patlamış, memleket pisliğe batmış, sistem çökmüş, meşruiyet bitmiş” ifadelerini kullanan Özcan, “Cumhurbaşkanı ne derse desin, Türkiye tecavüz, cinayet, intihar, uyuşturucu iddialarına cevap bekliyor” dedi.

Soylu’nun partisinden alamadığı desteği, bugünün Türkiye’sini birlikte inşa ettiği gerçek ortaklarından aldığını söyleyen Süleyman Soylu’nun konuşmalarından bazı satır başları şu şekilde:

İddiaların üzerinde yoğunlaştığı İçişleri Bakanı’nı hep birlikte izledik. Eski Başbakanını da, dönemin AK Parti hükümetini de, devleti de ithamlara, iftiralara boğdu. AK Parti hükümetini, Başbakanı, Cumhurbaşkanını, Bakanları, dönemin güvenlik birimlerini, Öcalan’ı hapisten çıkarıp Kuzey Suriye’de bir PKK devleti kurmaya çalışmakla itham etti. Kendi kariyeri için hem partisini hem devletin birimlerini açıkça yakmaktan çekinmedi! Hiçbir dönemde, hiç kimsenin aklına gelmemiş bu deli saçması iddia ve iftiraları, düştüğü kurtluktan çıkma adına kullandı!

SOYLU’NUN DERDİ, DAVUTOĞLU DÖNEMİNİ KARİYERİNE BASAMAK YAPMAK

Soruyorum sizlere! Kendisini düştüğü bataktan çıkarmak için ülkenin iç ve dış güvenliğini tehdit değilse, nedir bu zırvalar?  Böyle bir İçişleri Bakanı ülkeyi daha fazla ne kadar yönetebilir? Sn. Bakanın, Erdoğan sonrasına kariyer yapmak için kendi partisini ve ülkeyi içine soktuğu hale bakar mısınız? Derdinin sayın Sn. Davutoğlu olmadığı, aksine Davutoğlu dönemini, kariyerine basamak kılmaya çalıştığı çok açık değil mi? Foseptik patlamış, memleket pisliğe batmış, sistem çökmüş, meşruiyet bitmiş, ama Sn.Bakan’a sorarsanız bütün bu foseptik, Sn.Davutoğlu’nu engellemeye çalışırken ortalığa saçılmış!

PARTİSİNDEN ALAMADIĞI GÜCÜ GERÇEK ORTAKLARINDAN ALIYOR

Siyasilere “elimde mahrem bilgileriniz var” diye tehdit eden birisi; çıkmış Sn. Genel Başkanımızı dinleme yapmakla itham ediyor! Geçtik hukuku, mafya raconunu bile ayaklar altına alıyor. Sn. Bakan, partisinden alamadığı desteği, bugünün Türkiye’sini birlikte inşa ettikleri gerçek ortaklarından alıyor! Kendisine anında destek çıkanlar, küçük ve buçuk ortaklar; yani Sn. Bahçeli ve Sn. Perinçek! Maalesef bütün bu tablo ortada olduğu halde, 3 hafta boyunca neden sustuğunu anlayamadığımız sayın Erdoğan, dün çıkıp İçişlerine Bakanına sahip çıktı! Yine muhalefete yüklendi; yine “uluslararası komplo” dedi; yine bildik ezberleri bu milletin tepesine boca etti! Demek ki düşündü taşındı; Hesaba kitaba vurdu ve bütün bir milletin gözünün içine baka baka, Kendisini bile “ülkeyi teröre teslim etmekle” suçlayan bir adama sahip çıktı! Oysa Sn. Bakan daha iki gün önce lisan-ı hal ile şunu söylemişti: “Dün nasıl ki, Erdoğan’a ve AK Parti’ye ağza alınmayacak sözler söyleyip AK Parti’ye girdiysem; Yarın da başka saflara geçip sizlere de hayal bile edemeyeceğiniz iftiraları atar, kumpaslar kurarım” Evet, hal diliyle de lisan ile de bunları söylemiş oldu!

CUMHURBAŞKANI NE DERSE DESİN, TÜRKİYE TECAVÜZ, CİNAYET, İNTİHAR, UYUŞTURUCU İDDİALARINA CEVAP BEKLİYOR

Sayın Cumhurbaşkanı ne derse desin; kimi affederse etsin; kimi kollamayı sürdürürse sürdürsün, Bakanını cesaretlendiren ne tehditler savurursa savursun; Türkiye hala cinayetlerin, tecavüzlerin, intiharların cevaplarını bekliyor! Gazeteci cinayetini itiraf eden adamın ifadesinin alınmasında, neden ayak sürüldüğünü merak ediyor! Türkiye hala FETÖ Borsasına ilişkin ciddi soruşturmalar açılmasını bekliyor! Türkiye hala, Marinalara çökenlerin 1 dakika bile neden oralarda tutulduğunu merak ediyor! Türkiye hala bir mafya babasından 10 bin dolar maaş alan vekilin kimliğini merak ediyor! Bunu zikreden bakanın, bu bilgiyi neden sakladığını,birilerine şantaj amacı taşıyıp taşımadığının sorgulanmasını bekliyor! Resmen suç olan bu ifadeler sorgulanmazken, savcının ayağına gidip ifade vermek isteyen de neredeyse kovalanıyor! Türkiye hala 5 ton kokainin ve baronlarının akıbetini merak ediyor!  Türkiye hala, Öcalan’a devlet kurdurma ithamı altındaki cumhurbaşkanının, hükümetin, istihbaratın, düşünce kuruluşunun bu Bakan ve ekibiyle yoluna nasıl devam edeceğini merak ediyor! Türkiye hala, “Ben düşersem hepinizi bu batağa çekerim” tehditleri savuran bir bakanın, hakkındaki iddialardan nasıl sorgulanacağını merak ediyor!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri