Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Hazine’den çıkan 8 milyar lira nerede?

Serkan Özcan: Hazine’den çıkan 8 milyar lira nerede?

Özcan, Karar TV yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Karar TV’de Yıldıray Oğur ve Elif Çakır’ın konuğu olan Gelecek Partisi Sözcüsü, Ekonomist Serkan Özcan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özcan, KARAR TV ekranlarında koronavirüs salgını sürecinde dağıtılan ‘yardım paketleri’nin akıbetini sordu, “Hazine’den 8 milyar Türk Lirası çıktı! Nerede bu paralar?” dedi.

Hükümetin salgın döneminde dağıttığı yardım paketleri hakkında konuşan Özcan, şunları kaydetti:

“Koronavirüs salgını sürecinde Hazine’den 8 milyar Türk lirası çıktı. Rezalet! Bir de işçi ile işverenin katkıları ile oluşturulmuş fondan alınan para var. 25 milyar TL de oradan yapılmış ödemeler bulunuyor. Biliyorsunuz; kısa çalışma ödeneği Haziran ayına kadar uzatıldı. Bu toplam nakdi destek!

Bunun dışında kalan kalan desteği tamamı kredi, yani faiz şeklinde. Bunu çok iddialı şekilde söylüyorum; ‘Faize karşıyım’ diyen ve karşısındaki herkesi ‘faizci’ olarak niteleyen bu hükümet kadar ‘faizci hükümet’ yok. Türkiye Cumhuriyeti, böyle bir ‘faizci hükümet’ daha görmedi.”

Koronavirüs sürecinde insanlara bol bol kredi verildiğini belirten Özcan “İnsanlara bol bol kredi verdiler. Şimdi o kredilerin ödeme tarihi geldi ve pandemide çok daha ağır bir dalga yaşanıyor. İşte vizyon bu kadar!” dedi.

TÜRKİYE’NİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU EN İYİ ÖZETLEYEN ŞEY

Bugün açıklanan enflasyon rakamlarını değerlendiren Özcan, “Enflasyonun yükselişine üzülmekle birlikte yıllardır ilk defa gerçek enflasyon rakamları yayınlanıyor olabilir mi diye ümitlendim” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası’nın yedek akçesine kadar göz koyan hükümetin rakamları saklama ihtiyacı hissettiğini belirten ve TÜİK’in doğru rakam verme ihtimalinin kendilerini ümitlenir hale getirdiğini söyleyen Ekonomist Özcan, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumu en iyi açıklayan şeyin de bu olduğunu söyledi.

TÜRKİYE SADECE KATAR’DAN YATIRIM ALIR HALE GELDİ

Türkiye’nin artık Katar dışında bir yerden yatırım alamadığına dikkat çeken Özcan, “Gelişmiş dünya Türkiye’de artık hukukun olmadığını görüyor. Türkiye gönül rahatlığıyla yatırım yapılabilecek bir ülke olmaktan çıktı. Türkiye yalnızca Katar’dan yatırım alan bir ülke haline geldi” dedi.

NEDEN ÇİN AŞISI?

Aşı tartışmalarına da değinen Serkan Özcan, Türkiye’nin neden tüm dünyanın tercih ettiği Alman ve Amerikan aşıları yerine dünyada Türkiye dışında alıcısı bulunmayan Çin aşısını tercih ettiğini sorguladı. Özcan, “Bizden başka Çin aşısı alan var mı? Cumhurbaşkanı, Bakanlar çıkıp Çin aşısının güvenilirliğini anlatmak için ekranlar karşısında önce kendilerine vuracaklar mı?” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri