Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: İktidarın bir haftadır yaşadığı “Aydınlanma” göz dolduruyor!

Serkan Özcan: İktidarın bir haftadır yaşadığı “Aydınlanma” göz dolduruyor!

Özcan, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bir gece yarısı kararnamesi ile Merkez Bankası Başkanı’nın değiştirilmesi ve Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ın istifasıyla başlayan sürecin ardından geçen son bir haftada, Adalet Bakanı’nın yargının bağımsızlığına dikkat çeken açıklamaları ve son olarak Osman Kavala davasında yaşanan son gelişmeler, “Türkiye’de neler oluyor?” sorularının sorulmasına sebep oldu.

Kamuoyunda konu hakkında çok sayıda yorum yapılırken, Gelecek Partisi Sözcüsü, Ekonomist Serkan Özcan, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Özcan, şu ifadeleri kullandı:

İktidarın son 1 haftada yaşadığı “AYDINLANMA” göz dolduruyor!! Çin’i örnek gösterip demokrasi olmadan da yatırımların artabileceğine inanan iktidar gitti yerine güçlü bir ekonominin, olmazsa olmaz zemininin demokratikleşme hakkı ile sağlanabileceğini düşünen iktidar geldi. Hukuku ve adaleti yerle yeksan eden iktidar gitti, İnsan Hakları Eylem Planı ile hak ve özgürlüklere ilişkin standartları daha da yükseltmeyi amaçlayan iktidar geldi. Ülkeyi bu karanlığa mahkum eden onlar değilmiş gibi davranıyorlar ya, “pes doğrusu”.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri