Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Kanal İstanbul'u yapacak para bulamazlar. Asıl biz söke söke alacağız

Serkan Özcan: Kanal İstanbul’u yapacak para bulamazlar. Asıl biz söke söke alacağız

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, AK Parti hükümetinin Kanal İstanbul'u yapmak için ihtiyaç duydukları parayı bulamayacaklarını söyledi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, AK Parti hükümetinin Kanal İstanbul’u yapmak için ihtiyaç duydukları parayı bulamayacaklarını söyledi.

Elif Çakır ve Yıldıray Oğur, haftanın ilk 3 günü Bi’Karar Ver’de günün öne çıkan haberleri yorumluyor. Bu kez konuk Serkan Özcan oldu. Erdoğan, muhalefetin “Kanal İstanbul ihalesine girecek ülkeye mesafe koyacağız, paralarını ödemeyeceğiz” sözüne uluslararası tahkimi göstererek “söke söke alırlar” diyerek cevap vermişti. Özcan, Erdoğan’ın bu tahkim çıkışına, “Asıl biz söke söke alacağız” diyerek tepki gösterdi.

Elif Çakır ve Yıldıray Oğur, haftanın ilk 3 günü Bi’Karar Ver’de yazılı, görsel ve dijital medyada öne çıkan haberleri ekranlara taşıyor. Bi’ Karar Ver’e bu kez Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan konuk oldu.

Ele alınan başlıklar şöyle:

Serkan Özcan: (Sedat Peker iddiaları) Var olan durumdan ve buna hiç kimsenin tepki vermemesinden utanç duyuyorum.

(Sedat Peker iddiaları)128 milyar dolar meselesi ancak böyle bir ahlaksızlık ortaya çıkınca unutuldu.

(Sedat Peker iddiaları) Yasamada benim vekaletim ile orada oturan milletvekili buna nasıl katlanıyor? Bu ahlaksızlığı iliklerinize kadar hissediyorsunuz, susuyorsunuz, yazıklar olsun!

(Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi) Şeffaf olmayan, hesap vermeyen, bir suç örgütü lideri açıklayana kadar kimin ne olduğunu bilmediğimiz bir sistemin içindeyiz.

Devletin borcu 3 senede 960 milyar liradan 2 trilyona gelmiş.

(SBK’nın uçağına ve arabasına binen isimler) O uçağa binenlerin o arabayı kullananların ve bunu fütursuzca yapanların hepsini koruyan mekanizma, bugünkü sistem.

İnsanlar sistemin çöktüğünü anlayacak.

128 milyar doları bile Sedat Peker’in ifşaatlarından sonra konuşamaz hale geldik.

(Erdoğan’dan muhalefete ‘söke söke alırlar’) Sayın Cumhurbaşkanı, bugün AK Parti’yi yöneten yöneticiler, sadece kendilerinin yerli ve milli olduğunu iddia eden siyasetçiler, bizi Londra’daki tahkimle mi tehdit ediyorlar?

(Erdoğan’dan muhalefete ‘söke söke alırlar’) Mesele sadece Kanal İstanbul meselesi değil. Bugüne kadar yapılmış havalimanından, şehir hastanesine kadar, ne kadar gerçek değer üzerinde bir ödeme varsa asıl biz onları söke söke alacağız.

Kanal İstanbul ile ilgili ortada bir finansman yok.

(Erdoğan’dan muhalefete ‘söke söke alırlar’) Haksızlığın hesabını sormak ne zamandan beri tehdit oldu?

Çok iddialı söylüyorum, Kanal İstanbul yapılmaz, yapılacak para bulunmaz.
(Erdoğan’ın rezerv açıklaması) Öyle bir hata yapıldı ki, öyle gayri hukuki bir para politikası yürütüldü ki, ülkenin kaybı bize bedel olarak geri dönecek.

Sayın Cumhurbaşkanın eğer güvenilir bir faiz- enflasyon ilişkisi bilgisi olsaydı, bu ülke bu kadar dayak yemezdi.

(Türkiye’de 22 milyona ulaşan yoksulluk) Yoksulluk pandemi ile başlamadı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile başladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri