Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan: Kriz daha da derinleşecek

Serkan Özcan: Kriz daha da derinleşecek

Düşen doların AK Parti’nin elini güçlendirdiği iddiaları hakkında konuşan Serkan Özcan,  krizin daha da derinleşeceğini söyledi.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından pazartesi akşamı yaşanan ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Özcan, yapılan hamlelerin krizi daha da derinleştireceğini belirterek, ‘Enflasyon, dolarizasyon ve borçluluk artacaktır’ dedi.

Sosyal medya hesabı Twittter’dan yazan Ekonomist Serkan Özcan, “Özellikle muhalif kesimden çok sayıda telefon alıyorum. Yazılanları okuyorum. Hemen herkes iktidarın son hamlesi ile gündemi lehine çevirdiğini, muhalefetin yetersiz kaldığını söylüyor. Kısaca şunları söyleyeyim, ekonomide tek hamle ile tüm sorunları çözmek mümkün değildir. Dövize Çevrilebilir Mevduat benzeri politikalarla bugünün riskleri ileri bir vadeye, büyük bedel ödenerek ertelenebilir. Adama ‘Çok biliyordun, kur 8’den 18’e giderken neyi bekledin?’ diye sorarlar. Bu hamle var olan krizi daha da derinleştirecektir. Enflasyon, dolarizasyon ve borçluluk artacaktır.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

ÜLKEMİZ DAHA DA GÜÇSÜZ HALE GELECEKTİR

Türkiye’nin ekonomik hamleler nedeniyle özellikle dış politika konusunda, Suriye’den Libya’ya dek birçok meselede köşeye sıkışma riskinin daha fazla olduğunu belirten Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “Ülkemiz yüksek dış borcu nedeniyle her türlü finansal atağa karşı daha da güçsüz hale gelecektir. Zenginin mutluluğu için 84 milyonun alın terine göz dikilmiştir. Bu tür hamleler ekmek kuyruğunu bitirmez, pahalılığa çare olmaz, istihdamı artırmaz, gençleri ülkede kalmaya ikna etmez. ” dedi.

SONUÇLARI GÖRMEK İÇİN UZUN BİR SÜRE GEREKMEYECEK

Özcan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır. Benim gözlerimdeki ışıltıyı arkadaşlarım görüyor” sözlerini eleştirerek, “Bu ülkenin sorunlarını ‘cin fikirliler’ değil, önce vatan ve millet diyen, gözlerindeki ışıltıyla değil; matematikle, bilimle ve akılla konuşanlar çözebilir. Kimin haklı çıkacağı çok da önemli değil. Ama sonuçları görmek için çok uzun bir süre gerekeceğini düşünmüyorum. Allah ömür verirse, yaşayıp göreceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri