Ana SayfaTürkiyeHerkes biliyor zarların hileli olduğunu. Herkes biliyor kaptanın yalan söylediğini. Herkes biliyor...

Herkes biliyor zarların hileli olduğunu. Herkes biliyor kaptanın yalan söylediğini. Herkes biliyor geminin su aldığını

Ülkenin geleceğinin sömürülmesine bir tepki de Serkan Özcan gösterdi. Serkan Özcan'dan iktidara Leonard Cohen göndermesi geldi.

Ülkenin geleceğinin sömürülmesine bir tepki de Serkan Özcan gösterdi. Serkan Özcan’dan iktidara Leonard Cohen göndermesi geldi.

Son 2 yılda 3 kez görevden alınan Merkez Bankası Başkanı Türk lirasının ufak çaplı bir kalp krizi geçirmesine neden oldu. Türkiye son olarak faiz oranlarının en yüksek olduğu 10 ülke arasında yedinciliğe yükseldi. Ülkenin geleceğinin sömürülmesine bir tepki de Serkan Özcan’dan geldi. 

Gelecek Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, yaşananları Leonard Cohen’in ünlü Everbody Knows şarkısının sözleriyle yorumladı.

Ne diyordu Cohen o ünlü şarkısında:

Herkes biliyor zarların hileli olduğunu 

Herkes biliyor dövüşün hileli olduğunu

Herkes biliyor geminin su aldığını

Herkes biliyor kaptanın yalan söylediğini

Naci Ağbal hedefteydi

Son olarak Merkez Bankası Başkanı, 200 puanlık faiz artışı nedeniyle eleştirilerin hedefindeydi. Yeni Şafak ve Sabah gibi hükümetin kontorülndekie gazeteler çok sert ifadelerle Naci Ağbal’ı hedef göstermişti.

Naci Ağbal geçen kasımda göreve başladığında herkes Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu kez Merkez Bankası’nı rahat bırakacağını tahmin etmişti. Ancak son yapılan faiz artışı, Berat Albayrak’ın hayaletinin bir şekilde siyaset arenasına dönüşü Ağbal’ın sonunu da önceki iki selefiyle aynı kıldı.

Görevden alınmasının ardından Naci Ağbal ironik şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bugün itibariyle görevden alınmam nedeniyle de şükranlarımı arz ediyorum” sözleriyle şükranlarını sunmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri