Ana SayfaTürkiyeSüleyman Özışık tartışması bitmiyor! Serkan Özcan'dan veryansın

Süleyman Özışık tartışması bitmiyor! Serkan Özcan’dan veryansın

Süleyman Özışık'ın Süleyman Soylu'ya binlerce kişinin dosyasını götürdüğünün ortaya çıkmasına Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan tepki gösterdi.

Süleyman Özışık’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ‘masum olduğuna inandığı’ binlerce kişinin dosyasını götürdüğünün ortaya çıkması yeni bir tartışmaya kapı aralarken, Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Adalet Bakanlığı’na veryansın etti.

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Süleyman Özışık’ın OHAL Komisyonu ile ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösterdi: OHAL komisyonuna başvuran sayısı 123 bin. Demek ki 14 bin iadenin binlercesini Süleyman Özışık ve Soylu yaptırmışlar. Bu durumda OHAL komisyonu ve Adalet Bakanlığı ne iş yapıyor?

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Süleyman Özışık’ın OHAL Komisyonu ile ilgili yaptığı ve büyük tepki çeken açıklamaları ile ilgili Twitter’dan paylaşımda bulundu.

Twitter’dan paylaşım yapan Özcan, şunları kaydetti: “OHAL kararnameleri ile işten atılan sayısı toplam 142 bin. OHAL komisyonuna başvuran sayısı 123 bin. Toplam iade sadece 14 bin. Demek ki 14 bin iadenin binlercesini Süleyman Özışık ve Sayın Soylu yaptırmışlar.

Bu durumda; 1) OHAL komisyonu ve Adalet Bakanlığı ne iş yapıyor? 2) Ülkede mağduriyetleri gidermek, hukuktan ve komisyondan alınıp kişilere mi verilmiş oluyor? 3) Bu bilgiler ışığında FETÖ borsası iddİaları yeniden gündeme gelmez mi? 4)Bu mağdurlar neden önce size ulaşma gereği gördüler? 5) Neye göre karar verdiniz masumiyete?”

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker’in iddiaları gündeme gelen Süleyman Özışık’ın OHAL Komisyonu ile ilgili sözleri tartışma yaratmıştı.

18 Haziran 2020’de bir canlı yayına katılan Özışık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ‘masum olduğuna inandığı’ binlerce kişinin dosyasını götürdüğünü söylemişti.

Özışık, şunları kaydetmişti: “Dedim ki; bu insanlar eğer masum çıkmazsa hesabını benden sorun. Araştırmalar yapıldı. Hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı. Hepsi görevlerine iade edildi.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri