Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan'dan asgari ücret çıkışı: Bu kurulan ekonomik sistemde hepimiz onların gözünde...

Serkan Özcan’dan asgari ücret çıkışı: Bu kurulan ekonomik sistemde hepimiz onların gözünde 2 bin 300 liralık adamlarız

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, dün gece konuk olduğu Reaksiyon programında gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu

Kanal 42’de Rümeysa Zugül ve Muhammed Okur’un sorularını yanıtlayan Serkan Özcan, ekonomi yönetimini sert sözlerle eleştirirken bugünlerde gündemde olan asgari ücret tartışmalarına ilişkin görüşlerini de dile getirdi.

İktidarın halktan koptuğunu dile getiren Serkan Özcan, AK Partili bazı milletvekilleri tarafından yapılan açıklamaları da değerlendirdi. ‘İş var beğenmiyorlar’, ‘Kuru ekmek yiyorsa aç değildir’ gibi açıklamaların iktidarın milletten kopuşunun göstergesi olduğunu belirten Özcan, “Milletimiz bunları bir kenara yazıyor” dedi.

Millet bunların hepsini bir kenara yazıyor

Özcan, şunları söyledi: “AK Parti kendi muhalefetini kendi yapmaya başladı. Konya Milletvekilinin çıkıp ‘İş var millet beğenmiyor’ demesi, Denizli Milletvekilinin çıkıp söylediği -en onur kırıcı, en haysiyet kırıcı olan budur- ‘Kuru ekmek yiyorsanız aç değilsiniz demesi. Cumhurbaşkanı İletişim Başkanının çıkıp, ‘Evet ben birden fazla maaş alıyorum ama hayır hasenata harcıyorum’ demesi… Millet bunların hepsini bir kenara yazıyor.”

Bunlar dil sürçmesi falan değil!

Gelecek Partisi Sözcüsü, sözlerine şöyle devam etti: “Bunlar dil sürçmesi falan değil, bunu anlamamız lazım. İktidarın dünyasında yoksulluk yok. Onların dünyasında beş tane maaş var, yandaş müteahhitlerle yapılan projeler var. Kurulmuş bir çark var. İsraf var, şatafat var. Onlar o dünyada bunu hissetmiyorlar. İçinden çıktıkları halkı unuttular. AK Parti kurulduğunda üç temel şey vardı: Yolsuzluklarla, yoksullukla, yasaklarla mücadele. Bu 18 yılın sonunda dünyadaki 10 müteahhit şirketin 5 tanesi Türkiye’den. Bu noktaya mı gelecektik? Böyle bir çark olur mu? Bu körleşme, bu anlayamama kendi dünyana kapanmakla ilgili. Sen saraylara kapanırsan milletin de aç olmadığını düşünürsün.”

Türkiye’deki sorun kaynak sorunu değil, kötü yönetim sorunu

Türkiye’nin kaynak sorunu olmadığını söyleyen Özcan, ekonomideki gidişatın sebebini ise kötü yönetim olarak gösterdi. Ekonomi yönetimini ‘cahil’ olarak niteleyen Serkan Özcan, “Türkiye’deki sorun kaynak sorunu değil. Kötü yönetim sorunu. Bu ülkeyi kötü yönetimden kurtaracağız. Bu ülkenin Merkez Bankası’nı bağımsız, dünyadaki uluslararası kriterlere, rasyolara göre çalışmasını sağlayan bir Merkez Bankası haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Onların gözünde 2 bin 300 liralık adamlarız!

Son günlerde gündemin ilk sıralarında yer alan asgari ücret tartışmalarına da değinen Gelecek Partisi Sözcüsü, çarpıcı değerlendirmelerde bulunarak “Bir ülke düşünün ki; Çalışanlarının %43’ü asgari ücretle çalışıyor. Böyle bir şey olur mu? Asgari ücret dediğiniz şey istisnadır” derken konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Avrupa’da her 100 çalışandan 6-7 tanesi asgari ücret alır, 93 tanesi asgari ücretin üzerinde bir rakam alır. Türkiye’de ise her 100 çalışanın 43’ü asgari ücretle çalışıyor. Türkiye’de artık ortalama ücret dediğin şey asgari ücretin kendisi. Türkiye’de artık hepimiz asgariyiz, hepimiz vasatız. Bu kurulan ekonomik sistemde hepimiz onların gözünde 2 bin 300 liralık adamlarız. 2 bin 300 lira Ankara’daki siyasetçilerin, bürokratların bir dakikalık harcaması bile değil.”

Serkan Özcan’ın konuk olduğu Reaksiyon programını izlemek için:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri