Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan'dan Bakan Albayrak'a sorular: Nasıl devam ettireceksiniz ekonomik güvendeki “üstün!!” başarınızı?...

Serkan Özcan’dan Bakan Albayrak’a sorular: Nasıl devam ettireceksiniz ekonomik güvendeki “üstün!!” başarınızı? Bankalara baskı yapıp daha fazla konut sattırarak mı?

Gelecek Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sabah saatlerinde kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları değerlendirdi.

Bakan Albayrak’a kendi Twitter hesabı üzerinden birtakım sorular yönelten Gelecek Partili Özcan, grafiklerle de Albayrak’ın iddialarına yönelik eleştirilerde bulundu.

Bakan Albayrak, yaptığı paylaşımda şunları söylemişti: “Türkiye’nin ekonomisine güven artıyor. Nisan’da 51,3 olan Ekonomi Güven Endeksi Mayıs’ta 61,7’ye, Haziran’da ise 73,5’e yükseldi. 2020 yılını bu performans ile sürdürüp gelecek yılda bunu çok daha ileri taşıyacağız inşaallah.”

Gelecek Partisi’nin ekonomi kurmaylarından Serkan Özcan ise Bakan Albayrak’a şu şekilde yanıt verdi: “Sn. H&M Bakanı göreve geldiğinde 96 olan Ekonomik Güven Endeksinin 73,5’e yükselmesini!! beklendiği üzere büyük bir başarı gibi anlatmış.Şaşırmadık. Rakamlar sizi aldatmasın Sn.Bakan. Bankacılık sisteminden “zorlama”ile verdirdiğiniz milyarlarca kredinin ve yaptığınız olağanüstü parasal genişlemenin kısa vadeli etkileri bunlar.

Resim

Özcan, ayrıca güven endeksine ilişkin de bir tablo paylaşarak artıştaki en etkili kalemin inşaat sektöründe olduğuna dikkat çekti. Serkan Özcan, “Salgından en fazla etkilenen tüketici, hizmet ve perakende ticaret sektöründeki güvende ise iyileşme hala sınırlı.” ifadelerini kullandı.

Milleti son sürat borçlandırmaya devam ederek mi?

Serkan Özcan, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Albayrak’a bazı sorular da yöneltti.

“Nedir planınız?Nasıl devam ettireceksiniz ekonomik güvendeki bu “üstün!!” başarınızı. Bankalara daha fazla baskı yapıp daha fazla konut sattırarak mı?” diyen Özcan, ayrıca şu soruları sordu:

“Kötü mali yönetiminiz nedeniyle veremediğiniz hibe ve destekler yerine milleti son sürat borçlandırmaya devam ederek mi?”

“Ya da sizin tabirinizle “ülkeyi nereye götüreceğiz belli olmayan parasal genişlemeye” aynı hızla sürdürerek mi? Bu arada TL’nin uyguladığınız politikalar nedeniyle “dış mihrakların!!” ataklarına maruz kalmaması için rezerv satışlarına da devam edecek misiniz?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri