Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan'dan Berat Albayrak'a sorular...

Serkan Özcan’dan Berat Albayrak’a sorular…

Gelecek Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, TELE 1'de İsmail Dükel'in konuğu oldu. Berat Albayrak'ın dolarda yükselen artışa ilişkin açıklamalarını yorumlayan Özcan, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu

TELE 1’de İsmail Dükel’in sunduğu Kulis programının konuğu olan Gelecek Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, son günlerde gündemi sarsan dolar konusuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Bakan Albayrak’ın önceki gün CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın konuğu olduğu programda yaptığı açıklamalara değinen Özcan, Albayrak’ı sert bir dille eleştirdi.

Berat Albayrak’ın doların yükselmesine yönelik yaptığı “Önemli olan kurun seviyesi değil, rekabetçi olup olmadığı” şeklindeki açıklamasını değerlendiren Serkan Özcan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a birtakım sorular yöneltti.

Özcan, “Madem önemli değildi, madem kur, inen çıkan, serbest piyasada belirlenebilen bir şeydi, madem -yine kendi tabiriyle söylüyorum- rekabetçi kur iyiydi ülkenin 95 milyar dolarını 1,5-2 sene içinde neden sattınız?” derken şu soruları sordu:

Neden kamu bankaları üzerinden Merkez Bankası rezervlerini piyasaya boca ettiniz, çarçur ettiniz?

Neden döviz piyasalarında alım-satıma vergi koydunuz?

Neden takası bir gün sonra yapacak şekilde kanunlar çıkardınız?

Bu toplum bu ciddiyetsizliği hak edecek ne yaptı?

Bütün bunları yapmanıza rağmen kur tarihi seviyelere ulaşmışsa sizin bunda hiç payınız yok mu? diyen Özcan, “Bugün dönüp bu millete, yüzüne bakıp dalga geçer gibi, alay eder gibi dolarla mı maaş alıyorsunuz deyip gülmenin, çokomel, eti puf’tan falan bahsetmenin, bu ciddiyetsizliği hak edecek ne yaptı bu toplum?” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri