Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan'dan Berat Albayrak'ı savunan Lütfi Elvan'a tepki: Eğer Albayrak çok başarılı...

Serkan Özcan’dan Berat Albayrak’ı savunan Lütfi Elvan’a tepki: Eğer Albayrak çok başarılı ise Elvan çekilsin Albayrak geri gelsin

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, KARAR TV'de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur'un konuğu oldu

TÜİK’in açıkladığı işsizlik rakamlarına ilişkin konuşan Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “TÜİK’in işsizlikle ilgili son açıklaması biraz daha gerçekçi bulundu. Bu gerçekçi datanın açıklanmasına neden olan kurulun görevden alınması 3 saat sürdü. Lağv edildi” dedi.

MERKEZ BANKASI’NIN REZERVLERİ NEREYE GİTTİ?

Merkez Bankası’nın eriyen rezervleri hakkında konuşan Özcan, “Yanlış karar yüzünden, Merkez Bankası’nın rezervler gitti. O paralar gitti arttık, geri gelmeyecek. Vatandaşa döviz aldıran sensin. Türk parasına güvenmemesi gerektiğini söyleyen sensin. Merkez Bankası’nın 128 milyar dolarlık rezerv meselesini ilk defa bizim partimiz gündeme getirdi” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Ekonomik Reform Paketi’ni değerlendiren Özcan, “Bu reform paketinden hiç bir şey olmaz. Bunlar Google’dan aranarak yapılabilecek şeyler. Bunların çoğu var zaten.” ifadelerine yer verdi.

TÜİK KURULU 3 SAAT İÇİNDE GÖREVDEN ALINDI

 İşsizlikle ilgili gerçek rakamları açıklayan TÜİK kurulunun lavğ edildiğini belirten Serkan Özcan şunları kaydetti:

“TÜİK’in işsizlikle ilgili son açıklaması biraz daha gerçekçi bulundu. Bu gerçekçi datanın açıklanmasına neden olan kurulun görevden alınması 3 saat sürdü. Lağv edildi. Telefonla bildirmişler. O rakam açıklandı. İlk defa TÜİK geniş tabanlı işsizliği kabul etti. Yüzde 29.1 olarak açıkladı. 3 saat geçmeden ilgili kurul, o akademisyenlerden oluşan kurul feshedildi.” 

LÜTFİ ELVAN ÇEKİLSİN ALBAYRAK GERİ GELSİN

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın Berat Albarak’ı savunmasına tepki gösteren Özcan, “Ülkede büyük bir çöküş yaşatan bakan istifa etti. Yeni bakanın eski bakanı savunması sanki mecburiyet gibi. Eğer, Berat Albayrak çok başarılı ise Lütfi Elvan çekilsin Albayrak geri gelsin. Yeni bakan kendisine büyük bir güven var sanıyor. Hiç öyle değil. Kimse Naci Ağbal ve Lütfi Elvan ismine kredi açmaz. ” sözlerine yer verdi.

AK PARTİ ARTIK PROPAGANDA DÖNEMİNİ YAŞIYOR

Yoğun pandemi şartlarına rağmen AK Parti’nin kalabalık kongre yapmaya çalıştığını ifade eden Özcan “Artık AK Parti siyaset ve üretim dönemini geride bırakıp, çöküş döneminin bir gerekliği olarak propaganda dönemini yaşıyor.” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri