Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan’dan İmamoğlu’na açılan “Kanal İstanbul” soruşturmasına tepki

Serkan Özcan’dan İmamoğlu’na açılan “Kanal İstanbul” soruşturmasına tepki

Gelecek Partisi Sözcüsü Özcan, soruşturmaya tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Kanal İstanbul projesine karşı çıktığı için soruşturma açılması kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

Açılan soruşturma İBB Sözcüsü Murat Ongun tarafından duyurulurken, FOX TV’de Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Sayın İmamoğlu’na Kanal İstanbul’a karşı çıktığı için devlete karşı çıkmaktan soruşturma açıldı. Soruşturmanın özelliği şu: Devletin projesine karşı çıktığı için bölücülük yapmakla suçlanıyor. Bütün bunlar nedir? Bütün bunlar sistemin tartışılmadığı, yamalı bohçaya döndüğü sistemin getirdiği sonuçlar” açıklaması büyük ses getirmişti.

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada “Bölücülük suçlaması” yapılmadığı ifade edilirken, İmamoğlu’nun yazılı ifadesinin istendiği belirtilmişti.

İmamoğlu’na açılan Kanal İstanbul soruşturmasına bir tepki de Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’dan geldi.

Özcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Milyonların seçme hakkını kayyumlar atayarak elinden alan iktidar, vesayet rejimini ve bürokratik oligarşiyi diriltiyor. Şimdi de iktidarınızın bir projesini “Devlet Projesi” diye adlandırıp, bir Başkanın yönettiği şehir hakkında fikrilerini açıklamasına mı engel olacaksınız?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri