Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan'dan Nebati'ye: Masraflarınız için aramızda para da toplayalım

Serkan Özcan’dan Nebati’ye: Masraflarınız için aramızda para da toplayalım

Serkan Özcan, Sabah yazarı Dilek Güngör’ün Hazine Bakanı Nureddin Nebati’nin iş dünyasıyla yaptığı görüşmenin perde arkasını anlattığı yazısına sert tepki gösterdi.

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin iş dünyasıyla buluşmasının iş dünyasına ‘Hepiniz 100’er milyon dolar bozdurun’ dediğini öğrenildi. Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Nebati’nin bu sözlerine ilişkin Twitter hesabından eleştiri yaptı. Özcan, “Bakanlığın masrafları için aramızda para da toplayalım mı?” eleştirisinde bulundu.

Sabah Gazetesi Yazarı Dilek Güngör, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin iş dünyasıyla buluştuğu toplantıdan kesitler aktardı. Güngör yazısında, “İş dünyasına da ‘Hepiniz 100’er milyon dolar bozdurun’ demiş” dedi. Güngör, Bakan Nebati’nin, enflasyonun ve döviz kurlarının düşmesi gerektiği konusunda iş dünyasıyla hem fikir olduğunu söylediğini aktardı. Güngör’ün, Nebati aktarımlarına dikkat çeken Gelecek Partili Özcan, “Bakanlığın masrafları için aramızda para da toplayalım mı?” yorumunda bulundu.

“TUTMAZSA ÜZÜLÜRÜM”

Resmi Gazete’de gece yarısı yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Lütfi Elvan’ın yerine Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Nureddin Nebati getirilmişti. Geçtiğimiz günlerde ‘yeni ekonomi’ modeli hakkında ‘tutmazsa üzülürüm’ açıklaması yapan Nebati’nin sözleri tartışma konusu olmuştu.

“HERKES 100 DOLAR BOZDURSUN”

Bundan bir kaç öncede Nureddin Nebati, iş dünyası, reel sektör temsilcileri ve STK başkanları ile bir araya geldi. Görüşmeye dair ayrıntıları köşesine yazan Sabah Gazetesi Yazarı Dilek Güngör, Nebati’nin, ‘Hepiniz 100’er milyon dolar bozdurun’ dediğini aktardı. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ilginç ekonomik söylemleri tartışma konusu yaratırken,

“PARA DA TOPLAYALIM MI?”

Nebati’nin görüşme sırasında söylediklerine Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’da sessiz kalmadı. Özcan, sosyal medya hesabından paylaştığı tweette şu yorumda bulundu:

“Ülke tarihinin en ağır krizlerinden birini yaşarken sorunları çözmesi beklenen Bakan, 2 günde gösterdi meziyetlerini önce millete “en fazla neyini kaybedebilirsin ki” şimdi de iş adamlarına ‘biraz dolar satsanıza’ Bakanlığın masrafları için aramızda para da toplayalım mı?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri