Ana SayfaTürkiyeSerkan Özcan'dan YEP değerlendirmesi: Ben kurlara hiç bakmıyorum diyen bir bakan görünce...

Serkan Özcan’dan YEP değerlendirmesi: Ben kurlara hiç bakmıyorum diyen bir bakan görünce endişe ediyorum

Gelecek Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, bugün açıklanan Yeni Ekonomi Programı'nı değerlendirdi

Gelecek Partisi Hazine ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, YouTube’daki Bi de bunu izle kanalının konuğu oldu. Yavuz Oğhan’ın sunduğu programda, bugün açıklanan Yeni Ekonomi Programı’nı değerlendiren Özcan, Bakan Albayrak’ı da eleştirerek ekonomideki sorunun yapısal olduğuna dikkat çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı programın çelişkili olduğunu ifade eden Serkan Özcan, hükumetin içe kapanmaya yönelik hamleleri olduğunu da sözlerini ekleyerek “Türkiye’nin kurtuluşu açık, kurallı serbest piyasa ekonomisindedir” diye konuştu.

Albayrak tarafından açıklanan programın çelişkilerle dolu olduğuna işaret eden Özcan, Türkiye’nin yaklaşık 350 milyar dolar döviz cinsinden borcu olduğunun altını çizerek “Türkiye’nin toplam dış borç stoku 430 milyar dolar, bir sene içinde ödeyeceğimiz para 176 milyar dolar. Tablonun böyle olduğu bir ülkede şayet o ülkenin ekonomide siyaseten en üst makamında oturan kişi ‘dövizde ne olduğunu umursamıyorum’ diyorsa o kişinin iktisat bilgisine inanmak mümkün olur mu?” ifadelerini kullandı.

Serkan Özcan’ın konuk olduğu programın tamamına şuradan ulaşılabilir:,

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri