Ana SayfaTürkiyeSes kaydının ardından Veyis Ateş ilk kez konuştu! İşte o savunma

Ses kaydının ardından Veyis Ateş ilk kez konuştu! İşte o savunma

Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği iddia edilen Veyis Ateş, iddiayı reddedince ses kayıtları Ahmet Şık tarafından yayınlandı.

Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istediği iddia edilen Veyis Ateş, iddiayı reddedince ses kayıtları Ahmet Şık tarafından yayınlandı. Veyis Ateş ses kaydını ‘montaj’ olarak yorumladı.

Sezgin Baran Korkmaz tutuklandı

Avusturya’da tutuklanan SBK Holding patronu Sezgin Baran Korkmaz’la telefonda görüştüğü ve 10 milyon euro istediği iddia edilen Veyis Ateş’ten yeni bir açıklama geldi. TİP milletvekili Ahmet Şık’ın yayınladığı görüşme kaydı ile ilgili paylaşımda bulunan Ateş, o kaydın montaj olduğunu söyledi.

Sezgin Baran Korkmaz’ı arayarak 10 milyon euro istediği iddia edilen ve Habertürk’ten istifa eden Veyis Ateş, bugün TİP Milletvekili Ahmet Şık tarafından yayınlanan ses kaydına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Veyis Ateş ‘montaj’ dedi

Ateş, kayıtla ilgili “Montajlama yöntemiyle oluşturulduğu açık” dedi. Farklı konuşmalarından alıntılar yapılıp ses kaydının üretildiğini söyleyen Ateş, “Büyük bir hezeyan yaşayan bu şahısla yaptığım hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır.” ifadesini kullandı.

Ateş’in Twitter hesabından paylaştığı açıklamaları şöyle:

“Kamuoyuna saygıyla;

Sosyal medyada bana ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı yayınlanmıştır. Sezgin Baran Korkmaz ve örgütünce, yasa dışı yollarla kaydedilen ve farklı telefon konuşmalarımdan kaydedilerek oluşturulan bu ses kaydının, montajlanma yöntemiyle oluşturulduğu açıktır.

Ulusal ve uluslararası yargıda dolandırıcılık iddiasıyla aranan, katıldığım televizyon programına bağlanıp “Benim ABD’de hiçbir hukuki sorunum yok ve aranmıyorum.” dedikten 24 sonra, ABD’nin talebiyle Avusturya ‘da tutuklanan, kendi ifadesiyle “Tanrının yetiştirdiği bu özel insanın” yurtiçi ve yurtdışındaki bağlantıları bana yapılan bu son kumpasla kendini deşifre etmiştir.

Sahibi tutuklanan birtakım şahıslar, iş üstü yakalanmanın telaşıyla alelacele montajlanmış bu ses kaydını, tıpkı geçmişteki örnekleri gibi sosyal medyada servis etmişleridir.

“Bu özel insan” nihayet yargı önünde hesap verecektir.

Bir kez daha tekraren ifade ediyorum. Bu ses kaydı oluşturulmuş bir ses kaydıdır. Büyük bir hezeyan yaşayan bu şahısla yaptığım hiçbir telefon görüşmesinde kendim veya başkaları adına herhangi bir maddi talebim olmamıştır.

iftira ve hakaret niteliği taşıyan bu ses kaydını oluşturanlar, Sezgin Baran Korkmaz’ın medyadaki paralel yapılanmaları ve bu kumpasa aracılık yapanlar hakkında hukuki haklarım mahfuzdur.

Bilgilerinize saygıyla sunarım.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri