Ana SayfaTürkiyeSETA olayının düşündürdükleri! Serhat Albayrak aslında Erdoğan'ın dikkatini mi çekmeye çalışıyor?

SETA olayının düşündürdükleri! Serhat Albayrak aslında Erdoğan’ın dikkatini mi çekmeye çalışıyor?

Türkiye'nin en güçlü medyasının patronu Serhat Albayrak’ın SETA olayında asıl hedefi Erdoğan'ın dikkatini çekmek miydi?

Kolay değil son birkaç yılda ciddi travmalar atlatmış birinden bahsediyoruz. Türkiye’nin en güçlü medya patronu olarak anılan Serhat Albayrak, hem İletişim Başkanı olarak kendi adamını göreve getirememiş hem de kardeşi Berat Albayrak’ın partiden uzaklaşmasına ya da uzaklaştırılmasına engel olamamış bir karakter olarak var karşımızda.

Serhat Albayrak’ın yaşadığı ilk hüsran 2018 yılına ait. Başkanlık sistemine geçişin ardından bir de iletişim başkanlığı kuruldu. Serbestiyet adlı internet sitesinde yazılanlardan anlıyoruz ki o kurumun başına kendine yakın olan Fecir Alptekin’i getirmek istemiş ama başaramamış. Sonuçta iletişim başkanı Fahrettin Altun oldu.

İkinci hüsran ne mi? Bu yılın en büyük olayı kuşkusuz Berat Albayrak’ın Instagram’dan istifasıydı. Bu istifa haberini Anadolu Ajansı yayınlayamadı. Yine elden ele dolaşan o yazıdan anlıyoruz ki Anadolu Ajansı’nı istediği gibi yönlendirme gücünü elinde bulunduran Fahrettin Altun, o istifanın haberleştirilmesine karşı çıkmış.

Serbestiyet’in analizi, Berat Albayrak’ın istifasının beklenen ilgiyi görmemesinin sorumlusu olarak Fahrettin Altun’u işaret ediyor.

Ancak biliyoruz ki ne Fahrettin Altun ne de başka biri böyle bir kararı Cumhurbaşkanına danışmadan alamaz. Dolayısıyla haberin engellenmesinden Erdoğan’ın haberi vardı.

Fahrettin Altun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iletişiminden en sorumlu kişi. Onun kamuoyunda attığı adımın, görüştüğü kişilerin, verdiği fotoğrafların planlayıcısı bir yerde.

Sanki Serhat Albayrak’ı düşününce, Fahrettin Altun onun için fazla basit kaçıyor. Türkiye’nin en büyük medyasının basında olan bir kişi, bir devlet memuruna mı yenildi? Böyle mi okumalıyız yaşananları?

Sonuçta Serhat Albayrak ne kardeşinin istifasını haber yaptırabildi ne de Fecir Alptekin’i iletişim başkanı yapabildi!

Serhat Albayrak aslında hırsla Erdoğan’ı hedef almış olabilir mi? Fahrettin Altun’un Serhat Albayrak’tan bağımsız hareket etme kabiliyeti kazanması için bir maliyet çıkartmış olabilir mi Erdoğan’a?

Berat Albayrak’ın o istifa haberini yayınlamayan kişinin Fahrettin Altun olamayacağı malum. O taman şu soru akılları kurcalıyor: Serhat Albayrak’ın SETA olayında asıl hedefi Erdoğan’ın dikkatini çekmek miydi?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri