Ana SayfaTürkiyeSETA'nın 'medya fişlemesi'ne tepkiler büyüyor

SETA’nın ‘medya fişlemesi’ne tepkiler büyüyor

SETA Vakfı’nın medya raporuna giderek büyüyor. Metinde adı geçen isimler SETA’yı medya fişlemesi yapmakla suçlarken Çağdaş Gazeteciler Derneği de raporu ‘fişleme belgesi’ olarak niteledi.

SETA Vakfı’nın hazırladığı “Uluslararası medya kuruluşlarının Türkiye uzantıları” adlı raporunda yer alan ifadelere gazeteciler ve gazetecilik örgütleri tarafından tepki geldi.

Merkezi Ankara’da bulunan ve kendisini kar amacı gütmeyen düşünce kuruluşu olarak tanıtan SETA Vakfı’nın hazırladığı raporda gazetecilerin yaptıkları haberler ve bunlarla ilgili yorumlara yer verildi.

Gazetecilerin paylaştıkları sosyal medya gönderileri ve çalıştıkları uluslararası medya kuruluşlarının isimleri kullanılarak hazırlanan rapora gazetecilerden tepki yağdı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin (ÇGD) tepkisinde SETA’nın raporu için ‘fişleme belgesi’ ifadesi kullanıldı.

ÇGD’den yapılan açıklama şöyle;

“Gazetecilerin, gazetecilik yapmalarına dahi tahammül edemeyen, tüm gazetecileri belli kalıpta görmeyi hedef edinen, gazetecileri toplumun bir kesimine hedef göstermekten çekinmeyen SETA’nın fişleme belgesi, tarihimizde kara lekelerden biri olarak anılacaktır.

Türkiye’nin yeni ‘medya andıcı’ olarak gördüğümüz bu fişleme belgesini hazırlayan zihniyeti kınıyor, tüm meslektaşlarımızı basın ve kişisel özgürlüklerimize yapılan bu saldırıya karşı durmaya ve hukuki haklarını kullanmaya davet ediyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz