Ana SayfaTürkiyeSETA'nın raporuna Pelikancı Hilal Kaplan'dan tam destek

SETA’nın raporuna Pelikancı Hilal Kaplan’dan tam destek

SETA Vakfı Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar tarafından hazırlanan rapor Türkiye’de deyim yerindeyse şok etkisi yarattı. Rapor yayınlanır yayınlanmaz “medya andıcı” olarak kabul edildi. Ancak çok sayıda gazetecinin, akademisyenin fişlendiği anlaşılan rapora Pelikancı Hilal Kaplan sahip çıktı. Hilal Kaptan twitter mesajında “SETA raporu, tamamen açık kaynaklardan yararlanılarak yapılmış bir araştırma. Gizli saklı, kişisel hiçbir bilgi yok. Bunun nesi fişleme oluyor acaba? Yoksa yabancı medya kurumlarında çalışanlar bunun gizli bilgi sayılmasını mı arzu ediyorlar?” dedi.

SETA raporu ne anlatıyor?

“Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları” başlıklı bir rapor yayınladı. Ancak rapor tepkiyle karşılandı ve kısa sürede özellikle sosyal medyada bir ‘medya andıcı’ ve ‘fişleme belgesi’ olarak kodlandı.

SETA’nın raporu Hükümete SETA Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar ve iki araştırma asistanı tarafından hazırlandı.

BBC Türkçe, Deutsche Welle Türkçe, Voice of America (Amerika’nın Sesi), Sputnik Türkiye, CRI Türk, Independent Türkçe ve Euronews Türkiye’yi de içeren raporunda, yayın kuruluşları mevcut hükümet aleyhine taraflı yayın yapmakla suçlanıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz