Ana SayfaTürkiyeSETA'nın raporunda Erkan Tan var Pelikancı Cemil Barlas niye yok?

SETA’nın raporunda Erkan Tan var Pelikancı Cemil Barlas niye yok?

Çin Radyosu CRI Türkiye de SETA’nın hazırladığı raporda adı sıkça anılan kurumlardan biri. Sadece CRI Türkiye’de program yaptığı için aşırı AK Partici Erkan Tan’ın bile adı geçmiş SETA’nın raporunda. Ancak aynı radyoda programlara katılan Cemil Barlas yok!

Sosyal medya uzmanı İbrahim Yörük, Cemil Barlas’ın adının SETA raporunda es geçilmesine şu sözlerle tepki gösterdi:

Madem CRI milli ve yerli duruşumuza zarar veriyor madem Can Ataklı gibi isimlerden besleniyor. Aynı zaman zarfında radyolarına çıkan Cemil Barlas niye yok listede? Karşılıklı aşkları ortada.

Ne olmuştu?

SETA Vakfı “Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları” başlıklı bir rapor yayınladı. Ancak rapor tepkiyle karşılandı ve kısa sürede özellikle sosyal medyada bir ‘medya andıcı’ ve ‘fişleme belgesi’ olarak kodlandı.

SETA’nın raporu Hükümete SETA Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar ve iki araştırma asistanı tarafından hazırlandı.

BBC Türkçe, Deutsche Welle Türkçe, Voice of America (Amerika’nın Sesi), Sputnik Türkiye, CRI Türk, Independent Türkçe ve Euronews Türkiye’yi de içeren raporunda, yayın kuruluşları mevcut hükümet aleyhine taraflı yayın yapmakla suçlanıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz