Ana SayfaTürkiyeSevim koş! Rusların Sputnik’i Davutoğlu’na kabadayılık yapmış!

Sevim koş! Rusların Sputnik’i Davutoğlu’na kabadayılık yapmış!

Her şey 19 Temmuz Cuma günü Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz üçlüsünün Ahmet Davutoğlu ile röportaj yapmasıyla başladı. Tam 3 saat boyunca süren ve anlıkta 50 bine yakın kişinin izlediği bu YouTube röportajının ardından Rus Sputnik ani bir atağa geçti. Ahmet Davutoğlu ile röportaj yapan Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz’ın işlerine son verdi. Belki buraya kadar her şe normal kabul edilebilirdi ama iş bununla bitmedi.

Sputnik Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe’nin savunması olayı bambaşka boyutlara taşıdı

Rus sermayeli Sputnik’in genel yayın yönetmeni Mahir Boztepe “Biz Ahmet Davutoğlu’nu önemsemiyoruz, haber değeri olduğunu da düşünmüyoruz” deyince işin rengi değişti.

Twitter’da çok sayıda kullanıcı daha önce Sputnik’in Ahmet Davutoğlu hakkında yayınladığı haberlerden kolajlar yapıp “Biz Davutoğlu’nu önemsemiyoruz. Türkiye’de yaşanabilecek siyasi mücadelenin tarafı olmak istemiyoruz” diyen Mahir Boztepe’ye göndermeye başladı.

Aslında bu olay kendini bir ‘gazeteci’ olarak konumlayan Mahir Boztepe’nin aldığı en büyük yaraydı. Çünkü ortada bir yalan vardı. “Ahmet Davutoğlu’nu önemsemiyoruz” demiş ancak Davutoğlu hakkında haberler yapmışlardı. Demek ki Yavuz Oğhan, Akif Beki ve İsmail Saymaz üçlüsünün Ahmet Davutoğlu ile röportaj yapmasından rahatsız olmalarının nedeni Davutoğlu’nun haber değeri olmaması değilmiş!

Ancak sonrasında olay daha da karmaşıklaştı, ilginç bir hal aldı. Rus Sputnik’in genel yayın yönetmeni Mahir Boztepe, kendisine Ahmet Davutoğlu hakkında daha önce yaptığı haberler hatırlatılınca birden kabalaşmaya, neredeyse önüne gelen herkese atarlanmaya başladı.

En sonunda işi Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Taha Ün’e “Davutoğlu ile birlikte gel, bekliyorum” demeye kadar vardırdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz