Ana SayfaTürkiyeSevin Türkiye! Almanya'dan daha ucuz benzin kullanıyormuşuz... Satın alma gücü ne olacak...

Sevin Türkiye! Almanya’dan daha ucuz benzin kullanıyormuşuz… Satın alma gücü ne olacak acaba?

Avrupa’daki benzir fiyatlarıyla Türkiye bir kez daha satınalma gücü gözardı edilerek karşılaştırıldı. Enerji Bakanı Fatih Dönmez tuhaf karşılaştırması sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin Avrupa’ya göre benzini daha ucuz kullandığını söyledi. Son dönemde tartışmalara neden olan akaryakıt ve elektrik zamlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Dönmez, “Avrupa’da, pompaya yansıyan fiyatlara baktığımızda benzini en ucuz kullanan ülkeyiz” dedi.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Habertürk canlı yayınında Kübra Par’ın konuğu oldu. Dönmez, Avrupa’daki 1,5 euro civarında olan benzinin fiyatını, TL’ye çevirerek benzinin Avrupa’da Türkiye’dekinden daha pahalı olduğunu söyledi.

Bütün ülkelerin petrolü aynı fiyata aldığını belirten Dönmez, pompaya yansıyan fiyatta vergilerin etkili olduğunu dile getirerek “Avrupa’daki benzin fiyatlarına baktığımızda. Türkiye’de 14 lira civarında. Avrupa’da 1,5 euro gibi bir fiyat görüyoruz. Hollanda, Norveç, Almanya gibi ülkelerde. Türk Lirası bazında 26 lira gibi fiyatlarla satılıyor. Neredeyse bizim iki katı fiyatımıza satılıyor” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri