Ana SayfaMagazinSex Education konusu ne? Netflix'in gençlik dizisi Sex Education ne anlatıyor?

Sex Education konusu ne? Netflix’in gençlik dizisi Sex Education ne anlatıyor?

Sex Edication dizisinin konusu ne? Annesi seks terapisti olan liseli bir çocuk, okulda kız arkadaşıyla ilişki terapi kliniği kurar ve olaylar gelişir. Sex Education dizisinin konusu için kurulabilecek en kısa ve net cümle bu olmalı.

Dizi, dijital çağda ilişkilerde, yakınlıkta ve aşkta yön değiştiren gençlerin hikayelerini konu alıyor. Vücudumuzu ilk kez biriyle paylaştığımızda kendimizi ve partnerlerimizi nasıl güvende tutabileceğimiz konusunda da fikirler veriyor. Gençlerin bugün büyümeye çalışırken karşılaştıkları zorlukları araştırıyor.

Sex Education, ergenlik, rıza ve cinsiyet gibi konuları kapsayan bir gençlik dizisidir. Seks konusuna açık sözlü ve dürüst yaklaşımıyla övüldü.

Dizi çok önemli bir konuyu hem samimi hem de dürüst bir şekilde ele alıyor. Aynı zamada çocukları seks konusunda eğitmek için gerekli olan gerçek hayat senaryolarına sahiptir.

Netflix’in eğlenceye öncülük etmesi yeni bir şey değil. Şimdi yeni dizileriyle, insanların neleri görmek istediğini biliyorlar gibi görünüyor.

İçine kapanık Otis adlı genç Moordale Lisesi’nde Maeve ile (yavaş yavaş aşık olduğu) bir seks terapi kliniği kuruyor. Sosyal açıdan garip lise öğrencisi olan Otis, sevişmek konusunda fazla deneyime sahip olmayabilir, ancak kişisel seks eğitiminde iyi rehberlik yapıyor. dizi, Ayrıca dizi Asa Butterfield, Gillian Anderson ve özellikle Emma Mackey’den eğlenceli performanslar içeriyor.

Sex Education konusu

Sex Education dizisinde hiçkimse için hiç bir şey kolay değildir. John Hughes’un yapımcısı olduğu dizinin yönetmen koltuğunda Ben Taylor var ve birlikte Amerikan – İngiliz lise kültürünün seksle harmanlanan kargaşasını anlatıyorlar.

Otis seks terapisti olan annesi Jean ile yaşıyor. Seks hakkında sıkıcı bir şekilde açık seçik konuşmalar yapmak durumunda kalan Otis, bu konuda isteksiz bir uzman haline geliyor. Sınıf arkadaşları ev hayatını öğrendiğinde, Otis okuldaki durumunu iyileştirmek için evde annesinden öğrendiklerini kullanmaya karar verir ‘kötü kız’ Maeve ile takım kurar. Sınıf arkadaşlarının sorunlarıyla ilgilenmek için bir yeraltı seks terapi kliniği kurmaya karar verir ama gençlerin cinselliği üzerine yaptığı analiz sayesinde, Otis kendisinin de terapiye ihtiyacı olabileceğini fark eder.

Bir seks terapistinin (Gillian Anderson) oğlu olan Otis’in (Asa Butterfield) cinsel uyanışıyla başlayan hikaye içinde çokça müstehcen konuşma ve erotik sahne barındırıyor. Ve bu her zaman sağlıklı ve dürüst, açık yollarla yapılıyor.  ve dürüst yollarla ele alınır. Bugüne kadar 3 sezon yayınlanan Sex Education dizisinde tecrübeli Gillian Anderson başta olmak üzere genç oyuncu kadrosu mükemmel bir iş çıkarıyor.

Yönetmen Ben Taylor ise her zaman romantik komedilere tutkun biriydi.

Tam 190 ülkede satışa çıkan ve 50 milyona yakın kez izlenen Sex Education İngiliz okul deneyiminin yazılması ve yorumlanması konusunda geleneksel anlatıların dışına çıkarak çok yüksek bir popülerlik yakaladı.

İngiltere’nin banliyösünde bir grup liselinin hayatlarına odaklanan dizide Otis’in en iyi aradaşı olarak dindar Afrikalı muhafazakar ebeveynlere sahip eşcinsel Eric’tir. Eric’i canlandıran Ncuti Gatwa rolünde son derece başarılı.

Otis lisede para karşılığında arkadaşlarına öpüşme, ilişkiler ve seks konusunda küçük seanslar verirken, aslında anlatı da onun, aşk duyduğu Maeve’in, Eric’in ve Otis’in annesinin çevresinde şekilenir. Ve anlatı her sezon daha da genişleyerek derinleşir.

Her sezonu 8 bölüm süren dizide (3 sezon) vücutlarını tanımayı çözen ve onunla mutlu olmayı öğrenen gençlerin tatlı, şehvetli ve eğlenceli hikayelerine ortak olabilirsiniz. 

Liselilerin ilk cinsel ilişkilerindeki hikayeleri konu alan dizinin üçüncü (son) sezonu, yeni bir müdirenin okula katı bir ahlak anlayışı empoze etmeye çalışmasıyla başlar. Şimdiye kadarki en komik, en dokunaklı sezon olabilir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri