Ana SayfaTürkiyeGelecek Partisi Sezai Karakoç'u son yolculuğunda yalnız bırakmadı

Gelecek Partisi Sezai Karakoç’u son yolculuğunda yalnız bırakmadı

Büyük düşünce adamı Sezai Karakoç bugün Şehzadebaşı Camii’nde  son yolculuğuna uğurlandı. İki ay önce geçirdiği asansör kazasında yaralanan ve tedavisi devam eden Davutoğlu’na doktorlarından izin çıkmazken, Sare Davutoğlu’nun cenaze törenine katıldığı öğrenildi.

Sare Davutoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin de büyük şair Sezai Karakoç’un cenazesine katılan isimler arasındaydı.

Türk edebiyatının ve düşünce dünyasının büyük ismi Sezai Karakoç, dün İstanbul’daki evinde hakka yürüdü. Türk edebiyatına kattığı sayısız eserle adından söz ettiren şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç için Şehzadebaşı Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Usta şair yakınları ve sevenlerinin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Sare Davutoğlu’nun ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin’in de cenaze törenine katıldıkları görüldü. Gelecek Partisi’nden Abdullah Güzeldülger, İsa Mesih Şahin ve Mehmet Ali Pulcu da cenazeye katılanlar arasındaydı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, şair ve mütefekkir Sezai Karakoç’un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Usta şair yakınları ve sevenlerinin omzunda son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze töreni öncesinde gazetecilere arkadaşı Sezai Karakoç’u anlatan Prof. Dr. Turan Koç “Bir asıl bir usulden söz eder bizim ecdadımız. Asıl olarak yani Mevlana hangi kulvarda yürüdüyse o kulvarda yürüdü. Ama sesi soluğu bize medeniyetimizden tercüme ettiği şeyler, eski toprağımızdan, havamızdan, medeniyetimizin çiçeklendiği her nere varsa bizim bilincimizi şuurumuzu oraya kadar ulaştırdı…

Onları bu çağda Türkçe üzerinden kendi sesine bindirmiş bir şairimizi uğurluyoruz. Ruhu şad olsun. En çok sevdiği Peygamberimizle buluşma yolculuğuna çıktı. Ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

Karakoç, ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Şehzadebaşı Camii haziresine defnedilecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri