Ana SayfaTürkiyeSezar’ın hakkı Sezar’a! Cüneyt Özdemir’den Davutoğlu röportajına damga vuran itiraf

Sezar’ın hakkı Sezar’a! Cüneyt Özdemir’den Davutoğlu röportajına damga vuran itiraf

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalına konuk oldu. Yaklaşık 1 saat süren programda basın özgürlüğü ve medyaya uygulanan baskı da önemli bir başlıktı.

Ahmet Davutoğlu, basın özgürlüğü meselesindeki tavrını “Bir babayiğit çıksın desin ki Davutoğlu döneminde baskı gördük. Fikrimizi söyleyemedik. Aradı, bizi işimizden etti. Böyle bir şey yok.” sözleriyle açıklarken Cüneyt Özdemir’den de çok konuşulan bir itiraf geldi.

Cüneyt Özdemir: Sezar’ın hakkı Sezar’a

Yıllar önce Davutoğlu ile arasında yaşananları anlatan Cüneyt Özdemir, şu çarpıcı anekdotu ilk kez paylaştı:

“Ben bu konuda gerçekten Sezar’ın hakkını Sezar’a Ahmet Bey’in hakkını da Ahmet Bey’e teslim etmek istiyorum. “

“Belki bazı izleyicilerimiz ilk kez duyacaklar bunu. Radikal gazetesinde köşe yazarıyken Ahmet Bey’in Arakan gezisini eleştirmiştim. Bunun üzerine de Recep Tayyip Erdoğan tarafından meydanlarda mı artık bir yerlerde oldukça sert eleştirilere maruz kalmıştım. O dönem İngiltere’de yaşıyordum ve Ahmet Bey ile İngiltere Büyükelçiliği’nde yaklaşık 45 dakika bu konu üzerine konuşmuştuk ve Ahmet Bey de bana eleştirilere açık olduğunu ama yanlış anlama olduğunu, üzüldüğünü aktarmıştı. Bunu da belki de ilk kez kamuoyunda sizin huzurunuzda paylaşayım. Hakkınızı da teslim etmek lazım. O dönem bize vebalı gibi davranılırken bir Dışişleri Bakanı olarak bana bu kadar uzun bir zaman ayırıp konuşmuştu. “

Ahmet Davutoğlu ise “Ben de müsaade ederseniz Sezar’ın hakkını Sezar’a vereyim. Bunu da ancak Cüneyt Özdemir söyleyebilirdi yıllar sonra.” sözleriyle karşılık verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri