Ana SayfaTürkiyeVeyis Ateş skandalında ikinci perde! Üçüncü bir isim daha var

Veyis Ateş skandalında ikinci perde! Üçüncü bir isim daha var

Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasındaki telefon görüşmesinde üçüncü bir ismin adı gündeme geldi.

Sevilay Yılman ve Fatih Altaylı’nın, Veyis Ateş’in kaçak Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istemesiyle ilgili yazmalarıyla patlayan bombada ikinci perde. Telefon görüşmesinde bir başka kişinin adının geçtiği iddia edildi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Sezgin Baran Korkmaz ile Veyis Ateş arasındaki görüşmeyi hatırlatarak yeni bir iddia ortaya attı. Öztürk, 12 dakikalık ses kaydında başka bir kişinin daha olduğunu belirterek “İsmi geçen bomba bir isim” diye yazdı.

Sedat Peker’in videoları ile adı gündeme gelen firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile gazeteci Veyis Ateş’in 12 dakikalık ses kaydı ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, ‘O ses kaydında bomba isim var’ başlıklı bugünkü yazısında, Sezgin Baran Korkmaz ile Habertürk sunucusu Veyis Ateş arasında geçen görüşmenin detaylarını paylaştı.

Ses kaydında başka isimlerin de olduğunu belirten Öztürk “O da konuşmanın sonuna doğru patlıyor. Çünkü, ismi geçen bomba bir isim… O kişinin para olayının içinde olup olmadığını tabii ki biz bilemeyiz” diye yazdı.

Şöminede telefon yakıldı

Öztürk, yazısında şunları kaydetti: “Dosyada gizlilik olmasına rağmen, içeriğinde olduğu öne sürülen bazı bilgileri basına servis edenlerin de para isteyen lobinin içinde olduğu akla geliyor. Şöminede telefon yakılması iddiası var. Peki bunlar dosyada var mı? Gerçek olmayan bilgiler basına servis ediliyorsa, “Lobi”, “Klik” denilen kişiler de bunun parçası demektir. 14 kişinin gözaltına alındığı operasyonda bir kişi tutuklanmıştı.

Veyis Ateş o parayı kimin için istedi

Başı derde giren bir dostuna, gerçeklerin ortaya çıkması için yardımcı olunabilir. Bu insani bir olaydır. Ama işin içine para giriyorsa durum değişir. Belki aynı durumla karşılaşan başka iş insanlarından da bu yolla para istenmiştir. Sezgin Baran Korkmaz, kendisinden para istenmesine “Hayır” dediği için o ses kaydını ortaya çıkardığı belirtiliyor.

Konuşmaya göre Veyis Ateş, o parayı doğrudan kendisine istemiyor. Bu olayın arkasında “iş bağlayan”, “İş çözenler” olduğu anlaşılıyor. Bu durumda, Veyis Ateş de o kişileri tanıyor demektir. Bu gözden kaçırılmamalı.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri