Ana SayfaTürkiyeSibel Eraslan ile Dücane Cündioğlu arasında 15 Temmuz tartışması

Sibel Eraslan ile Dücane Cündioğlu arasında 15 Temmuz tartışması

Minareleri fallik simgeye indirgeyerek indirgemeciliğin kitabını yazan Dücane Cündioğlu yaşam, din, tarih, felsefedeki derin bilgisini 2 Haziran Pazar günü Habertürk kanalında bir kez daha sergileme fırsatı yakaladı.

Yaşam, din, tarih ve felsefe uzmanı, bir zamanlar Enis Batur’un İsveç çakısına benzettiği Hasan Bülent Kahraman’ın bir alt versiyonu Dücane Cündioğlu, 15 Temmuz üzerinden tartışma yaratan analizler yaptı.

Dücane Cündioğlu “15 Temmuz’un dini, manevi yorumları falan yapıldı mı hiç? Tamamen seküler bir öykü olarak kaldı ve kalacak. Bunu yapacak bir tane adam yok ki. Şiirini bile yazamazlar. Akif Çanakkale’yi, İstiklal şiirini yazdı. Şairin olacak ki siyasal olayların üzerinde konuşulmaya değer öyküler çıksın. Kudüs ile ilgili çıkıyor ama işte birkaç tane şiir” dedi.

Sibel Eraslan’dan Dücane Cündioğlu’na yanıt

Sibel Eraslan Dücane Cündioğlu’nun tahliline şu karşılığı verdi:

1999’dan bu yana aralıksız köşe yazarlığı yaptım. Dünya dillerine çevrilmiş 17 kitabım var. Uluslararası sempozyum-jüri çevreleride bilinirim. Sadece, mütevazı ve helal eksenli bir hayatım var. Dücane Cündioğlu’nun gerçek dışı ithamlarından beriyim. Kendisine kızmıyorum, üzülüyorum.

Sibel Eraslan’ın ardından Halime Kökçe de Dücane Cündioğlu’na tepki gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz