Ana SayfaMagazinSıla Ahmet Kural davasında yeni gelişme! Sıla Ahmet Kural davasında tanık ifadesi...

Sıla Ahmet Kural davasında yeni gelişme! Sıla Ahmet Kural davasında tanık ifadesi ortaya çıktı!

Sıla Ahmet Kural davasında yeni gelişme! Sıla Ahmet Kural davasında tanık ifadesi ortaya çıktı! Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun Ahmet Kural'a kendisini darp ettiği gerekçesiyle açtığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Davada tanık olarak dinlenen komşunun ifadesi ortaya çıktı.

Sıla Ahmet Kural davasında yeni gelişme! Sıla Ahmet Kural davasında tanık ifadesi ortaya çıktı! Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun Ahmet Kural’a kendisini darp ettiği gerekçesiyle açtığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Davada tanık olarak dinlenen komşunun ifadesi ortaya çıktı.

Sıla Ahmet Kural davasında yeni gelişme

Ahmet Kural’ın 5 yıla kadar habis istemiyle yargılandığı davada yeni bir gelişme yaşandı. Sıla Gençoğlu, 29 Ekim 2018 tarihinde o dönem sevgilisi olan oyuncu Ahmet Kural tarafından darp edildiği gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Şarkıcı Sıla’nın, Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’deki evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığı iddiasıyla görülen dava, 22 Nisan 2019’da karara bağlandı.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi Ahmet Kural’ı, “Tehdit” suçundan 7 ay 15 gün hapis, “Basit yaralama” suçundan 5 ay hapis, “Hakaret” suçundan ise 4 ay 5 gün hapis cezası olmak üzere toplam 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. Verilen hapis cezaları ertelendi. Ahmet Kural’ın avukatları karar üzerine istinafa başvurdu.

Sıla Ahmet Kural davasında tanık dinlendi

Ahmet Kural Sıla davasında tanık olarak dinlenen Çağla Yılmaz, “Arkadaşım Ezgi’nin evindeydik, gece saat 3-4 gibiydi, cam kenarında sohbet ediyorduk. Yan taraftaki evin Ahmet Kural’ın evi olduğunu biliyorduk. Sesler gelmeye başladı. Bağrışmalar başladı.

Ahmet Kural ‘Seni öldürürüm, o…, dayak istiyorsun’ diyordu. Başta polisi aramayı düşündük, sonra korktuğumuz için aramadık. Zeynep arkadaşım, Doğukan’a mesaj attı ‘Ahmet Kural evde çok kötü bir kadını dövüyor, polisi arasak mı’ diye. Sonrasında olayı magazinlerde görmeye başladık, vicdan azabı çektik. Çünkü böyle bir şey bizim başımıza da gelebilir.

Instagram üzerinden Sıla’nın menajerine ulaştım. Daha sonra bizi savcılıktan çağırdılar. Ama Ezgi ve ben kimliklerimizi unuttuğumuz için sadece Zeynep’in ifadesini aldılar. Savcı sadece bir kişinin ifade vermesinin yeterli olacağını söyledi” dedi. Yılmaz, sanık avukatlarının sorusu üzerine camın açık olduğunu belirterek “Dayak ve bağrışma seslerinden dayak attığı kesin bir şekilde belliydi. 15-20 dakika boyunca bağrışma sesleri duyduk. Sıla ‘yapma’ diye bağırıyordu” dedi.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri