Ana SayfaTürkiyeDoğu Perinçek’in asıl korkusu Davutoğlu!

Doğu Perinçek’in asıl korkusu Davutoğlu!

Son seçimde yüzde 0,24 oy alabilen Vatan Partisi’nin genel başkanı Doğu Perinçek “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Davutoğlulaştırmak istiyorlar” dedi. Abdullah Gül, Ali Babacan ve Davutoğlu’nun FETÖ’cü olduğunu da söyledi Perinçek.

Doğu Perinçek’in tartışmalı siyasi kariyeri, kritik zamanlarda aldığı pozisyonlar (Örneğin bugün üç isme FETÖ’cü diyen Doğu Perinçek ne zaman FETÖ’den bahis açsa akla hemen onun FETÖ’cülerin kalesi Zaman gazetesine yaptığı ziyaret gelir akla) son derece netken, yaptığı açıklamaları aynen aktarıyoruz:

“Siyasi ayak var: Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu. İşte bunlar FETÖ’nün siyasi ayağı. Siyasi ayak diye, Amerika denetimindeki muhalefet siyasi ayak diye Tayyip Erdoğan’ları göstermeye çalışıyor. Tayyip Erdoğan FETÖ’yle ölümüne savaşıyor. Ölümüne savaşanlara siyasi ayak demek hiç gerçekçi olmuyor. Ama Abdullah Gül, Davutoğlu, Babacan üçlüsü FETÖ’yü açıkça koruyorlar. Eskiden de onlar beraberlerdi. AK Parti içindeki siyasi ayak, Babacan’ın Abdullah Gül’ün Davutoğlu’nun temsil ettiği güçtür”

Perinçek ayrıca “Tayyip Erdoğan’ı Davutoğlulaştırmak istiyorlar. Abdullah Güller, Davutoğlular, Babacanlar. Tayyip Erdoğan’ı Davutoğlulaştırmak istediler. Beceremediler. Beceremediler ama o partinin geçmişten gelen yükleri, tortular falan, bu tereddütler, bocalamalar, zikzaklar maalesef yaşanıyor.” ifadelerini kullandı.

“Ali Babacan ekibine hiç şans vermiyor musunuz?” sorusuna ise Perinçek hiç şans vermediğini belirterek “Çünkü CHP’nin onlar bir müştemilatı. Cumhuriyet Halk Partisi, İyİ Parti, Babacanlar, Davutoğlular, FETÖ, HDP hepsi bir ittifak oluşturuyor. [Bu ittifakın] Yerel seçimde bir başarısı var. Bu hem Türkiye’ye hem AK Parti’ye esaslı bir uyarı.” sözlerini kullandı. Perinçek şunları da ekledi:

“Şunu söyleyeyim, Amerika’nın gelip Ankara’yı silahlı işgal etmek dışında Ankara’da bir hükümet kurma şansını görmüyorum… Türkiye’de Türk ordusunu, Amerikan ordusu diyelim ki Doğu Akdeniz’de başlayan süreçte yenerse, Babacanlar’ı falan onları iktidara getirir.”

“İmamoğlu, Atlantik’in belediye başkan adayı”

Perinçek’in “Türkiye siyasetinden size isim sorsam bunlar hakkında tek kelimeyle cevaplarınız ne olur?” sorusuna cevapları şu şekilde oldu:

Ali Babacan

FETÖ’nün siyasi ayağı

Ahmet Davutoğlu

O da öyle

Ekrem İmamoğlu

Atlantik’in belediye başkan adayı

Canan Kaftancıoğlu

O da İmamoğlu’nun kadını… PKK’nın dostu, HDP’nin dostu. Onları kurtarmaya çalışan FETÖ’nün dostu. Amerika cephesinde yer alan cesur hanımefendilerden biri…

Süleyman Soylu

Benim gördüğüm, hükümet içerisinde vatansever çizgide duran hükümet üyelerinden biri.

Berat Albayrak

Damat Bey. Damat Bey olma özelliği ötesinde, işgal ettiği makamı dolduracak esaslı özellikleri bence yok.

Numan Kurtulmuş

Onu bana sormayın

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz