Ana SayfaTürkiyeŞimdi izleyiciler Buket Aydın'a gülüyor

Şimdi izleyiciler Buket Aydın’a gülüyor

31 Mart seçimlerinden kısa süre önce Kanal D ekranlarında Buket Aydın’ın konuğu olan Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın ile arasında geçen diyalog nedeniyle günlerce gündem olmuştu. Buket Aydın’ın “İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin’i kazanacağın” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na kahkahalarla gülmesi AK Parti çevrelerini sevindirirken muhalefette büyük rahatsızlık yaratmıştı. Bugün görülüyor ki Kemal Kılıçdaroğlu bir il dışında (Bursa) sözünü tuttu ve o şehirleri CHP kazandı.

Kılıçdaroğlu ‘kazanacağız’ demişti Buket Aydın kahkahalarla gülmüştü

CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu artık binlerle ifade edilen bir farkla AK Parti adayı Binali Yıldırım’ı geride bırakarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Adana’yı da aldı CHP. Cumhuriyet Halk Partisi 10 puandan fazla bir farkla Adana’yı MHP’nin elinden aldı. Bursa’da ise CHP yaklaşık 3 puanlık bir farkla Cumhur ittifakına yenildi. Mersin’i de yine yaklaşık 4 puanlık bir farkla kazanan CHP oldu. Yani seçim özel programında Buket Aydın’ın karşısında “İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin’i kazanacağız” diyen Kemal Kılıçdaroğlu büyük oranda haklı çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu bu sözleri ifade ederken kendini gülmekten alamayan, konuğuyla dalga geçen Buket Aydın ise gazetecilik kriterleri bakımından sınıfta kaldı.

Son olarak CHP’nin adayı Mansur Yavaş, 4 puana yakın bir farkla Mehmet Özhaseki’yi geride bırakarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Buket Aydın’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözleriyle dalga geçtiği o anların videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz