Ana SayfaMagazinSimge Sağın kimdir? Simge Sağın nereli, kaç yaşında? Simge Sağın şarkıları

Simge Sağın kimdir? Simge Sağın nereli, kaç yaşında? Simge Sağın şarkıları

Simge Sağın kimdir. Simge Sağın, Star TV’nin sevilen programı İbo Show’a konuk oldu. İbrahim Tatlıses’in sunduğu İbo Show’a konuk olan Simge Sağın’ın izleyiciler tarafından kim olduğu oldukça merak ediliyor. Simge Sağın nereli, kaç yaşında? Simge Sağın şarkıları. Tüm detaylar haberimizde…

Simge Sağın kimdir. Simge Sağın, Star TV’nin sevilen programı İbo Show’a konuk oldu. İbrahim Tatlıses’in sunduğu İbo Show’a konuk olan Simge Sağın’ın izleyiciler tarafından kim olduğu oldukça merak ediliyor. Simge Sağın nereli, kaç yaşında? Simge Sağın şarkıları. Tüm detaylar haberimizde…

Simge Sağın kimdir?

Simge Sağın 8 Ağustos 1981 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türk şarkıcı. 2010’ların başında yayımladığı şarkılarla Türk pop müziği sahnesinde yer almaya başlasa da asıl çıkışını 2015’te radyo ve televizyonlarda çok çalınarak liste başı olan “Miş Miş” şarkısı ile gerçekleştirdi. Simge, liseden sonra müzik eğitimi almak isteyince babasının teşvikiyle İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’na kaydoldu ve müzik eğitimi aldı.

Konservatuvarda öğrenciyken çeşitli pop şarkıcılarına geri vokallik yaptıktan sonra 2011’de Erdem Kınay’ın yapımcılığında Yeni Çıktı adlı bir EP ile çıkış yaptı. İlk çalışması kendisine istediği tanınırlığı sağlayamadı ancak dört yıl sonra yayımladığı “Miş Miş” ile asıl çıkışını yaparak Türkiye’de MusicTopTR Resmî Listesi’nde dört hafta peş peşe bir numarada kaldı. Ardından “Yankı” ve “Ben Bazen” şarkıları aynı listede ilk üçe girerken “Öpücem” şarkısı ise bir numaraya yükseldi. Kendisinin ilk stüdyo albümü Ben Bazen, 2018’de yayımlandı ve içerdiği müzikal çeşitlilik ile müzik eleştirmenlerinden övgü topladı.

Simge Sağın şarkıları

Haziran 2018’de ilk stüdyo albümü Ben Bazen’i, daha önceden yayımladığı “Üzülmedin mi?” single’ı eşliğinde piyasaya sürdü. “Üzülmedin mi?”nin çıkışıyla diğer iki halkası “Prens & Prenses” ve “Yankı” olan üç şarkılık mutsuz hikâye tamamlandı. Dört yıllık bir zaman dilimine yayılan albümün hazırlık sürecinde başta Ozan Bayraşa olmak üzere Alper Narman, Ersay Üner, Onurr ve Sezen Aksu gibi isimler yer aldı. Müzik eleştirmenleri albümü beğenerek müzikal çeşitliliği övdü ve başarılı bir ekip çalışması ile ortaya çıktığına dikkat çekti. Albüm adını veren şarkı, Türkiye’de üç numaraya kadar yükseldi ve ilk klip olarak yayınlandı. Ülkenin resmî listesinde bir numaraya kadar yükselen “Öpücem” ise ikinci klip olarak yayınlandı. Dördüncü klip “Aşkın Olayım” (Onurr) şarkısına çekilerek Şubat 2019’da yayınlandı. Albümün beşinci klibi “Yalnız Başına” şarkısına New York’da çekildi. Telifmetre verilerine göre Simge, 2018 yılına Türkiye’de radyo ve televizyonlarda en çok çalınan ikinci kadın şarkıcı oldu.[53] Şarkıcı, 2019’da Ozan Doğulu’nun 130 Bpm Kreşendo albümünde yer alan “Ne Zamandır” adlı şarkıyı seslendirdi. Milliyet’ten Mayk Şişman, şarkının “biraz Gülşen şarkıları tadında. Efkârlı, cool, damar ama bir yandan da modern” olduğunu yazdı. Ağustos 2019’da Simge, “As Bayrakları” adlı bir single yayımladı. Şarkının sözleri Onurr tarafından yazıldı ve video klip yönetmenliğini ise Seçkin Süngüç üstlendi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri