Ana SayfaTürkiyeSınava katılacaklar tam kapanmadan etkilenecek mi? Hafta sonu toplu ulaşım sağlanacak mı?

Sınava katılacaklar tam kapanmadan etkilenecek mi? Hafta sonu toplu ulaşım sağlanacak mı?

Sınava katılacaklar tam kapanmadan etkilenecek mi? Hafta sonu toplu ulaşım sağlanacak mı? Google'da hafta sonu sınav için izin belgesi araması popüler oldu.

Sınava katılacaklar tam kapanmadan etkilenecek mi? Hafta sonu toplu ulaşım sağlanacak mı? Tam kapanma kararlarının açıklanmasıyla birlikte ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavların yapılıp yapılmayacağı en çok araştırılan konuların başında yer aldı. ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlar arasında akıbeti en çok merak edilen sınav 2 mayıs pazar günü gerçekleştirilmesi planan ALES oldu. ÖSYM sınavın iptal edilmediğini duyurdu.

Sınava katılacaklar tam kapanmadan etkilenecek mi?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2021-ALES/1 sınavı daha önce ilan edildiği için 2 Mayıs Pazar Günü yapılacak. Sınava girecek adaylar Sınav Giriş Belgelerini, sınav görevlileri ise Sınav Görevlendirme belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacak.

Hafta sonu toplu ulaşım sağlanacak mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulanan toplu ulaşım araçları hafta sonu hizmet vermeye devam edecek. Sınava katılacak öğrenci ve sınav görevlileri için ulaşımın ücretsiz olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı.

Metrolar çalışıyor mu?

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeye göre İstanbul genelinde 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’e kadar sürecek olan genel sokağa çıkma kısıtlamasında sağlık çalışanları ve zorunlu görevleri nedeniyle çalışmak zorunda olan vatandaşların mağdur olmaması adına 29 Nisan 2021 itibari ile seferlerimizde aşağıdaki şekilde düzenlendi.
Kısıtlama süresince hizmet verecek hatlarımız:
M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler
M1B Yenikapı-Kirazlı
M2 Yenikapı-Hacıosman
M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir
M4 Kadıköy-Tavşantepe
M5 Üsküdar-Çekmeköy
M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey
T1 Kabataş-Bağcılar
T4 Topkapı-Mescid-i Selam
T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri