Ana SayfaTürkiyeSinsi Fatih Altaylı'dan nefretengiz bir Davutoğlu yazısı daha

Sinsi Fatih Altaylı’dan nefretengiz bir Davutoğlu yazısı daha

Ertuğrul Özkök ya da Ahmet Altan’ın bugüne kadar Ahmet Davutoğlu’nu neden bir türlü sevmedikleri malum. Peki Fatih Altaylı neden Davutoğlu karşısında anlamsız bir komplekse kapılıyor? Altan ya da Özkök için Davutoğlu fazla şairaneydi. Bu anlaşılabilir. Hayatı yazdığı kitaba uydurmaya çalışacak kadar da romantik. Ertuğrul Özkök ya da Ahmet Altan muhtemelen Ahmet Davutoğlu’nun Ortadoğu vizyonuna ya da Batı medeniyeti tasavvuruna sahip olamadıkları için bunu bir aşağılık kompleksi meselesi yapmışlardı. Ya Fatih Altaylı. Onun Davutoğlu nefreti ya da kıskançlığı nereden kaynaklanıyor? Gazeteciliğin gurusu olarak gördüğü Ertuğrul Özkök’ten dinlediği Davutoğlu hikayelerinden etkilenmiş olabilir mi?

Bugüne kadar Türkiye’nin yaşadığı neredeyse bütün kritik dönemeçlerde yanlış analizler yapan, dahası yıllar sonra bile analizlerinin yanlışlığını farkına varamayan Fatih Altaylı’nın son takıntısı Ahmet Davutoğlu oldu. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kuracağı iddiası gündeme geldiğinden beri çok sayıda Davutoğlu yazısı kaleme alan Altaylı her defasında “Davutoğlu’ndan bir şey olmaz” demekten geri durmadı. Fatih Altaylı bugün nefretengiz Davutoğlu yazılarına bir yenisini daha ekledi.

Yıllar önce Fatih Altaylı’ya kurdurulan ancak okullarda ders olarak okutulacak bir büyük başarısızılık öyküsü neticesinde kapatılan Habertürk’ün sinsi kalemi Fatih Altaylı yine yeni parti iddialarını kaleme aldı. Ve konuyu yine bir şekilde “Ahmet Davutoğlu’ndan bir şey olmaz”a getirmeyi başardı.

İşte Altaylı’nın Ahmet Davutoğlu hakkındaki söyledikleri:

Aylar önce Ahmet Davutoğlu ile Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın yollarının ayrı olduğunu, her iki tarafın ayrı ayrı partileşme çalışması içinde olduğunu ilk yazan olunca, millet de beni konunun uzmanı zannetmeye başladı. 

İslamcı camianın onca ağır abi gazetecisi var iken bu mevzuları benim yazmam biraz abes olsa da, muhtemelen “Tarafsız” ve “Bağımsız” olduğum ve camianın içinde olmadan içini bilen biri olduğum için en net benim yazabileceğim düşünülüyor olabilir. 

Daha önce de değindiğim gibi AK Parti içinde, Davutoğlu’nun kurması muhtemel partiyi ciddiye alan yok. 

Davutoğlu’nun toplumsal bir tabanı olduğu düşünülmüyor, bir yere varması mümkün görülmüyor. 

AK Parti’nin önemli isimlerine göre Davutoğlu hareketi bir “Siyasi Loser Entelektüeller” girişimi”. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz