Ana SayfaTürkiyeSiyaset Bilimci Seren Selvin Korkmaz: Mustafa Gözel kurduğu dil ile AK Parti’ye...

Siyaset Bilimci Seren Selvin Korkmaz: Mustafa Gözel kurduğu dil ile AK Parti’ye oy veren genç seçmeni ikna edebilir

Korkmaz, Mustafa Gözel’in sosyal medyayı sallayan videosunu değerlendirdi ve çarpıcı bir yorumda bulundu.

Siyaset Bilimci ve İstanbul Politik Araştırmalar Enstitüsü (IstanPol) Genel Direktörü Seren Selvin Korkmaz, Bianet’ten Evrim Kepenek’e siyasete dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

“Türkiye’nin demokratikleşmesi için topyekûn bir mücadeleye ve iyimser bir çabaya ihtiyaç var” diyen Korkmaz, “DEVA ve Gelecek Partilerinin hem iktidar hem de muhalefet blokunda yer alan seçmenlere “talip” olması sebebiyle her iki bloktaki partilerin söylem ve eylemlerine muhakkak ki bir etkisi var” ifadelerini kullandı.

Son 1 senede AK Parti seçmeni olmaktan çıkarak kararsız seçmen olanların oranının yüzde 10’u bulduğuna dikkat çeken Korkmaz, bu kitlenin Gelecek ve DEVA partilerine müdahil olmasının daha olası olacağını ifade etti.

Korkmaz, “Türkiye’nin mevcut seçim sisteminde yüzde 1’lik bir kaymanın dahi önemli olduğunu düşünürsek, bu partilerin rolü ve etkisi bugünkü anketlerde ortaya çıkan rakamlardan daha kuvvetli. Yani Deva ve Gelecek Partilerinin kararsız seçmeni mobilize edecek bir etkisi olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

GÖZEL AK PARTİ’YE OY VEREN GENÇ SEÇMENİ İKNA EDEBİLİR

Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti seçmenine hitap etme olasılığının daha yüksek olduğunu düşündüğünü söyleyen Korkmaz, Mustafa Gözel’in de AK Parti’ye oy veren genç seçmeni ikna edebileceğini söyledi.

Korkmaz, şu ifadeleri kullandı:

Davutoğlu’nun iktidara yönelik sert eleştirileri ve özellikle Gelecek Partisi’nin bir takım açıklayıcı videolarının etkili bir muhalefet aracı olduğunu, AK Parti seçmenine hitap etme olasılığının daha yüksek olduğunu söyleyebilirim.

Hitap ettiği seçmen kitlesine “sorunlarımız bu ve biz bu şekilde çözüm öneriyoruz” diyen bir stratejileri var. Örneğin, Gelecek Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Mustafa Gözel’in AK Parti’nin çok konuşulan gençlik videosuna verdiği yanıtta kurduğu dil ve bilgilendirici üslup AK Parti’ye oy veren genç seçmeni de ikna edebilir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri