Ana SayfaTürkiyeSiyasi ayak yok! AK Partili Mahir Ünal: FETÖ siyasete sızmadı FETÖ'yü CHP...

Siyasi ayak yok! AK Partili Mahir Ünal: FETÖ siyasete sızmadı FETÖ’yü CHP doğurdu

AK Partili Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, FETÖ'nün siyasete sızmadığını söyledi. Mahir Ünal CHP'yi suçladı.

AK Partili Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, FETÖ’nün siyasete sızmadığını söyledi. Mahir Ünal ayrıca CHP’nin kendilerini FETÖ konusunda uyarmadığını belirterek “Zaten sizin irtica söyleminiz FETÖ’yü doğurdu” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Haber Global’de Jülide Ateş’in sunduğu programa katıldı. Mahir Ünal, FETÖ’nün siyasete sızmadığını savundu:

FETÖ’nün siyasi ayağı kim ya da kimler?

-İsmet Özel der ki; “Her şey ben yaşarken oldu, bunu bilsin insanlar.” Aslında her şey biz yaşarken oldu. Yani FETÖ de, 15 Temmuz darbesi de, 7 Şubat MİT krizi de biz yaşarken oldu. FETÖ’cü dediğimiz insanlar, 1995’te, 99’da, 2008’de, öğretmen olarak, hakim ya da savcı olarak ya da emniyet mensubu olarak hayatın içerisinde bizimle birlikte yaşayan insanlardı. Sivil toplum örgütü görünümlü yapı bir gün devleti ele geçirmek istediğinde bunların aslında bir dini yapı olmadığı, sivil toplum kuruluşu olmadığını gördük. Bu yapı siyasetle kurduğu ilişkide siyaseti aşağıların aşağısı olarak görüyor. Siyasete sızmayı hiçbir zaman düşünmediler. Siyasetle kurdukları ilişkide de son derece açık oldular. AK Parti ile kurdukları ilişkide de son derece açık oldular. AK Parti’nin iktidara gelmesinden sonraki süreçte AK Parti’nin vesayetle ve darbelerle olan mücadelesinde, AK Parti bütün demokrasi yanlısı, darbe karşıtı sivil toplum örgütlerini yanına aldığında bunlar da geldiler. AK Parti’nin yanında kümelendiler. Ama siyasete sızmayı düşünmediler. 2013’ten sonra AK Parti bütün kongrelerinde aday seçimlerinde ince eledi sık dokudu. Burada diğer siyasi partilerin özellikle CHP’nin 17-25 Aralık ve özellikle 15 Temmuz’dan sonra kullandığı söylem, dil ve ortak hareket biçiminin kendi içlerinde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kuruluşu itibariyle devleti ele geçirmeyi hedef edinmiş bir yapıdan bahsediyoruz. Orduda 2004 yılında biz sizi uyardık diyorlar. Ben de onlara diyorum ki siz bizi FETÖ ile ilgili uyarmadınız, irtica ile ilgili uyardınız. Zaten sizin irtica söyleminiz FETÖ’yü doğurdu. Yani insanların dinini, inancını yaşam tarzını yasaklama girişimi maalesef FETÖ’yü doğurmuştur.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri