Ana SayfaTürkiye"Siyasi rehineler' tartışmasında ikinci perde! Sema Silkin: İktidar 'benim başarısızlıklarımı görme, yolsuzluğu...

“Siyasi rehineler’ tartışmasında ikinci perde! Sema Silkin: İktidar ‘benim başarısızlıklarımı görme, yolsuzluğu görme, başörtüsü yeniden yasaklanacak mı bundan endişe duy’ diyor

AK Parti’den kopmayı kafasına koymuş ancak bazı çekinceler nedeniyle endişe duyan muhafazakarlar için ‘siyasi rehine’ kavramını kullanarak yeni bir tartışma başlatan Sema Silkin, bugün Medyascope’ta mesele hakkındaki yeni sorulara yanıt verdi.

AK Parti’den kopmayı kafasına koymuş endişeli muhafazakarların durumunu değerlendiren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin “Endişeli muhafazakarlar hem bizim hem de diğer muhalefet partilerinin gündeminde” dedi.

İktidar benim başarısızlıklarımı görme başörtüsü yasaklanacak mı bunu düşün diyor

İktidar diyor ki benim kamuda 4-5 maaş verdiğim bürokratı görme, sistematik hale gelmiş yolsuzluğu görme, milyonlarca genç işsizi görme, yoksullukları görme diyor. Ama bir şeyi hayal et diyor. Yarın ben gidersem yerime gelen iktidar senin başörtüyle okuyabilme, çalışabilme hakkını sende tutabilecek mi? Bunu hayal et sen.

İktidar benim ülkeyi yönetememe sorunumu görme ama bu endişeyi hayal et diyor. Muhalefetin öncelikli olarak bu konuda kendini net şekilde ifade etmesi gerekiyor. Bunun yolu da herkesin kendini bu ülkenin eşit vatandaşları olarak hissedebileceği sivil bir anayasa yapmaktır. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri