Ana SayfaTürkiyeSiyer Vakfı: KHK'lılar ve adaletin ikamesi için gayret etmeliyiz

Siyer Vakfı: KHK’lılar ve adaletin ikamesi için gayret etmeliyiz

Eski Zaman yazarı Naci Bostancı’nın “KHK’lılara af yok” çıkışıyla birlikte KHK meselesi yeniden gündem yaratırken durum hakkında bir açıklama da SİYER Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım’dan geldi.

KHK’lılar meselesinin Türkiye’de adaletin ikamesi için önemine dikkat çeken SİYER Vakfı Kurucusu Muhammed Emin Yıldırım, twitter’dan şunları yazdı:

Başta KHK’lılar olmak üzere toplumda var olan mağduriyetleri dile getirdiğinizde bir kesim “teröristleri mi savunuyorsunuz” diye karşı çıkıyor; başka bir kesim “yeni mi aklınız başına geldi” deyip kızıyor. Kim ne derse desin hepimizin adaletin ikâmesi için gayret etmesi lazım…

Naci Bostancı ne demişti?

Yargı paketinde “15 Temmuz sonrası işten atılan KHK’lılara af” konusunun yer almayacağı belirtildi. AK Parti Grup Başkanvekili ve Zaman gazetesinin eski yazarı Naci Bostancı, Meclis’in açılış gününde, KHK’lılar ve af konusu hakkında “Öyle bir şey olmaz” dedi.

Bostancı “Öyle bir şey olmaz. Bu işin propagandası ile hukuk temelindeki uygulaması, şüphesiz birbirinden farklı olacaktır. KHK’lılar diye bir grup yok. Çok farklı nitelikler taşıyan insanlar var. Kimisine ilişkin delil bulunamamış beraat etmiş ama devlet aklında bir şüphe kalmış, onunla çalışmak istemiyor mesela. Kimisi için, hakikaten herhangi bir bir şey yok, tanıklar üzerinden suçlamalar olmuş… Bunları birbirinden ayırmak için mekanizmalar kurduk. Bunlar kolay işler değil. Terörle mücadele ediyorsun, ucu bucağı belli olmayan bir örgütle mücadele ediyorsun.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz