Ana SayfaTürkiyeSkandal! AK Partili belediye LGBT yönetmeliğini kabul etti

Skandal! AK Partili belediye LGBT yönetmeliğini kabul etti

Şanlıurfa’nın Eyyübiye Belediyesi’nin LGBT’li yönetmeliği belediye meclisinde kabul ettikten bir gün sonra iptal ettiği belirtildi.

Eyyübiye Belediye Meclisi’ne sunulan ve kabul edilen LGBT’li yönetmelik tartışmalara neden oldu.

Eyyübiye Belediyesinde İnsan Kaynakları Müdürü Ahmet Alkan’ın internet üzerinden indirdiği, Cumhuriyet Halk Partili (CHP) ya da Halkların Demokratik Partili (HDP) bir belediyenin yönetmeliği olduğu tahmin edilen yönetmeliği Yazı İşleri Müdürü İsmail Kaya’ya sunduğu ve Başkan Mehmet Kuş’un onayıyla meclise sunulduğu ifade edildi.

Mecliste oylamaya sunulan yönetmelikte, “Toplumda dezavantajlı konumda bulunan LGBTİ (lezbiyen, gay, biseksüel, trans ve interseks bireyler), etnik ve dini azınlıklar, sığınmacı ve mülteciler gibi çeşitli sosyal gruplara yönelik veri toplama, hizmet üretme ve belediye politikalarını yurtdışı ve yurtiçindeki STK’larla işbirliği içinde hazırlamak” ifadelerine yer verildi.

Meclise gönderilen yönetmelik, Plan ve Bütçe komisyonuna gönderildi ve komisyon tarafından onaylanarak meclise sunuldu. Meclise gönderilen yönetmelik oylamaya sunuldu ve kabul edildi.

Kabul edilen yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra, yönetmeliğe ilişkin olarak Eyyübiye Belediyesi yetkililerinin durumu bir gün sonra fark ettikleri ve değiştirdikleri kaydedildi. (Kaynak: Ajans Urfa)

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri