Ana SayfaTürkiyeSkandal gelişme! Olay TV kapanıyor mu?

Skandal gelişme! Olay TV kapanıyor mu?

HDP Grup Toplantısı'nı yayınlaması sebebiyle baskı gördüğü iddia edilen Olay TV'nin kapatılması gündemde

Kanalın sahibi Cavit Çağlar’ın “Bu yayın politikası beni aştı, ismimi de frekansımı da çekiyorum” dediği iddia edildi.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre ise Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Çağlar’ı arayarak isim listesi verdiği ve yeniden yapılanma talep ettiği öne sürüldü.

30 Kasım’da yeni ekiple yayın hayatına başlayan ve Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu kanal yerine başka bir kanalla yola devam etme arayışının sürdüğü öğrenildi.

Bir diğer iddiaya göre ise Olay TV ile yolların ayrılması nedeniyle yeni kanal görüşmeleri yapılıyor. Anlaşmanın sağlanması durumunda yeni bir logo ile yola devam edilecek

Çalışanları toplayıp konuşan Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, Cavit Çağlar’la yolların ayrıldığını doğruladı ve “Bu ekip aynen devam edecek. Bir medya grubunu satın aldık. Şimdiki binamızda aynen devam edeceğiz” dedi. Ancak satın alınan medya grubunun adı açıklanmadı. 

İletişim Başkanı Altun, Cavit Çağlar’ı arayıp liste mi verdi? 

İndependent Türkçe’de yer alan habere göre, bir diğer iddia ise, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kanalın patronu Cavit Çağlar’a bir isim listesi gönderdi ve yeniden yapılanma talep etti. Çağlar, bunun üzerine kanalı kapatma kararı aldı.

Bağımsız milletvekili Ahmet Şık ise iş adamı Cavit Çağlar’ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) eliyle şirketlerine el konulmakla tehdit edildiğini iddia etti.

Twitter hesabından paylaşım yapan Şık, “Saray Rejimine rüştünü ispatlamış bazı Kanal 7 çalışanları, Saray görevlilerince  televizyon kanalına yönetici (=kayyım) olarak atanmak istendi. Çağlar talepleri kabul etti ancak ortağı Hüseyin Köksal reddetti” diye yazdı. 

Hüseyin Köksal, Olay TV’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Trabzonlu iş insanı. 

25 Aralık’ta kapanacağı belirtilen Olay TV’de çalışanlar ise gelişmeler karşısında tedirgin.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri