Ana SayfaTürkiyeŞok iddia! İstanbul Valiliği koronavirüs yasağını AK Parti'nin 100 bin üye programı...

Şok iddia! İstanbul Valiliği koronavirüs yasağını AK Parti’nin 100 bin üye programı nedeniyle mi erteledi?

İstanbul Valiliği'nin koronavirüs yasaklarını saatler sonra değiştirmesi, güncellemesi kafalarda soru işareti yaratırken CHP'li Murat Emir'den ilginç bir açıklama geldi.

İstanbul Valiliği’nin koronavirüs yasaklarını saatler sonra değiştirmesi, güncellemesi kafalarda soru işareti yaratırken CHP Ankara Milletvekili Murat Emir‘den ilginç bir açıklama geldi. Emir yasağın değiştirilmesinin nedeni olarak AK Parti’nin bugün düzenleyeceği programı gösterdi.

İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında alınan karar gereği, İstanbul Boğazı’nda yat ve teknelerde nişan, kına ve düğün etkinlikler Koronavirüs tedbirleri kapsamında yasaklandı. Yasakların bugün başlayacağı bildirilirken aradan geçen 4 saatte yeni bir genel yayınlandı. Bu genelgeyle yasakların hafta sonunu kapsamayacağı, kuralların pazartesiden itibaren geçerli olacağı bildirildi.

Karara göre yasaklar, ’14 Eylül 2020 pazartesi günü saat 08.00’den itibaren geçerli olacak. Hafta sonu İstanbul’da açık havada ve deniz araçlarında düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ile açık hava konserleri, festivaller serbest olacak. 

Değişikliğin nedeni AK Parti’nin programı

4 saatte yapılan bu değişikliğin nedeni merak edilirken, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, İstanbul Valiliği’nin kararının değiştirilmesinin ardından bugün Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek AK Parti İstanbul 100 Bin Yeni Üye Programı olduğunu iddia etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri