Ana SayfaTürkiyeSokağa çıkma yasağı bu akşam mı başlıyor cumartesi akşamı mı?

Sokağa çıkma yasağı bu akşam mı başlıyor cumartesi akşamı mı?

Sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? Bu akşam yani cuma akşamı sokağa çıkma yasağı başlıyor mu?

Sokağa çıkma yasağında kullanılan sorunlu dil nedeniyle büyük bir karmaşa yaşandı. Yaşlılar, gençler herkes sokağa çıkma yasağının neyi, nasıl kapsadığını merak ediyor. Şu an için sadece hafta sonları uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı yarın (cumartesi) akşam 8’de başlıyor.

AVM, market, berber, kuaför, restoran ve kafeler ise bu akşam 8’den itibaren kapalı olacak. Yarından itibaren sabah 10 ile akşam 8 saatleri arasında açık olacak.

Yaşanan kafa karışıklığı yayınlanan genelgeyle büyük oranda giderildi.

Vatandaşlar sokağa çıkma uygulamasının cuma akşamı mı yoksa cumartesi akşamı mı başlayacağını merak ediyor. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede; “Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00’a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00’den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri