Ana SayfaTürkiyeSokağa çıkma yasağına Gelecek Partisi'nden ilk yorum: Gündüz marketler açıkken neden duyurulmadı

Sokağa çıkma yasağına Gelecek Partisi’nden ilk yorum: Gündüz marketler açıkken neden duyurulmadı

Hükümetin bütün market ve bakkalların kapalı olduğu bir saatte sokağa çıkma yasağı ilan etmesi çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Medya Notu’na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sokağa çıkma yasağını doğru buluyoruz. Çok önceden ilan edilmeliydi. Gelecek Partisi olarak bu konuyu çok önceden gündeme getirdik. Hükümet olayların hep arkasından gitti. Her seferde virüsün yayılmasına vesile oldu.

Bütün Türkiye’yi bir telaş aldı

Bugün aniden gece 10’da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Gece 24’ten itibaren. Bütün Türkiye’yi bir telaş aldı. Bu önceden söylenir, marketler, bakkallar, fırınlar kapanmadan söylenir. Gündüz ilan edilebilirdi. Alışverişinizi yaparken sosyal mesafeye dikkat edin denir. Geceden itibaren de sokağa çıkma yasağı ilan edilirdi.

18 yıllık tecrübenin sonu bu mu olmalıydı

El yordamıyla devlet yönetmek böyle bir şey. 18 yıllık tecrübenin sonu bu mu olmalıydı? Devlet yönetmek bir bilgi ve ahlak işidir. Bilgi yok. Siyasi ahlak zaafiyeti de var. Yapılan uygulamalar nedeniyle yüzlerce insan virüs kapacak. Virüsle mi savaşıyoruz yoksa virüsü yaygınlaştırmak için mi çalışıyorsunuz.

Sokağa çıkma yasağı gündüz duyurulmalıydı

Gündüzün suyu mu çıktı? Gündüz bunu duyursaydınız olmaz mıydı? Vatandaş da marketler açıkken istediği alışverişi yapabilirdi.

Birliğimizi biz bozmuyoruz birliğimizi ve dirliğimizi bu tür alelacele kararlar bozuyor. Hükümet yetkilileri bozuyor. Bir kez daha ferasete, akıllı olmaya, bir kez daha doğru kararlar vermeye, zamanında kararlar vermeye davet ediyoruz.

Binlerce insan açık olan içkili yerlerin önünde sıralara girmiş durumda. Neden insanları bu kadar telaşa verdiniz. Gündüz ilan edilseydi bunlar yaşanmazdı. Bu mu sizin devlet adamlığınız? Bu mu sizin devlet yönetim şekliniz?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri