Ana SayfaTürkiyeSon ankette Erdoğan'a büyük şok! İşte Yeniden Erdoğan'a oy veririm diyenlerin oranı

Son ankette Erdoğan’a büyük şok! İşte Yeniden Erdoğan’a oy veririm diyenlerin oranı

Seçim olsa yeniden Erdoğan'a oy veririm diyenlerin oranı tarihin en düşük seviyesine geriledi. İşte son anketin çok çarpıcı sonuçları. 

Yeniden Erdoğan’a oy veririm diyenlerin oranı tarihin en düşük seviyesine geriledi. İşte son anketin çok çarpıcı sonuçları.

Kemal Özkiraz’ın açıkladığı, Siyasi Trendler Araştırması’nda sorulan “Hükümeti koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda ne derece başarılı buluyorsunuz?” sorusuna 2020 Mayıs ayında yüzde 19,5 başarısız, yüzde 43 başarılı cevabı verirken, 2021 Nisan ayında ise yüzde 51,2 başarılı, yüzde 22,9 ise başarısız yanıtını verdi.

Yeniden Erdoğan’a oy verir misiniz?

“Hükümeti ekonomiyi yönetme konusunda ne derece başarılı buluyorsunuz?” sorusuna 2020 Mayıs ayında yüzde 37,9 başarılı cevabını verirken, 2021 Nisan ayında yüzde 29,5 başarılı, yüzde 54,3 ise başarısız cevabını verdi. 

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrar Cumhurbaşkanı adayı olursa kendisine oy verecek misiniz?” sorusuna yüzde 28,5 ‘evet, kesinlikle oy vereceğim’ cevabını verirken, yüzde 44,3 ise ‘hayır, kesinlikle oy vermeyeceğim ‘cevabını verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri