Ana SayfaTürkiyeSON DAKİKA | Ahmet Davutoğlu: Sayın Erdoğan için amaç artık millete hizmet...

SON DAKİKA | Ahmet Davutoğlu: Sayın Erdoğan için amaç artık millete hizmet değil, herkesi ve her şeyi gerektiğinde istismar ve feda etmek pahasına iktidarda kalmaktır

Ahmet Davutoğlu, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden dün gece yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerine ilişkin bir açıkla yaptı

Kişisel Twitter hesabı üzerinden dün gece yayımlanan kararnamelere ilişkin bir açıklama yapan Gelecek Partisi lideri, “Sayın Erdoğan için amaç artık millete hizmet değil, herkesi ve herşeyi gerektiğinde istismar ve feda etmek pahasına iktidarda kalmaktır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri ile Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesini ve Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınmasını değerlendiren Davutoğlu, “Bir gecede daha kısa bir süre önce atadığı Merkez Bankası Başkanını tüm teamülleri ve ekonominin gerçeklerini çiğneyerek görevden almak, amacı genelde aile bireylerine, özelde kadınlara karşı şiddeti engellemek olan, ve bizzat Sayın Erdoğan’ın kendi imzasıyla yürürlüğe giren İstanbul sözleşmesinden anayasaya aykırı olarak TBMM’nin onayı olmadan çekilmek, parti kapatma davaları, belediyeye ait yeşil alanların mülkiyetiyle oynamak… Bunların hepsi Türkiye’nin sadece ve sadece kendini düşünen bir zihniyetle yönetildiğini ortaya koyuyor. Sayın Erdoğan için amaç artık millete hizmet değil, herkesi ve herşeyi gerektiğinde istismar ve feda etmek pahasına iktidarda kalmaktır” ifadelerini kullandı.

Toplumun değil kendi gündemlerinin peşindeler

Ahmet Davutoğlu, amacın ne olursa olsun iktidarda kalmak olduğunun altını çizerek şunları kaydetti:

“Kadın, genç, memur, işçi, emekli, çiftçi dahil hiç bir şey onun iktidarda kalmasından ve Türkiye’yi dünyadan izole ederek doksanlı yıllara götürmek isteyen ortaklarına verdiği sözlerden daha önemli değil. Toplumu konu başlıkları üzerinden ayırırken esasen toplumun değil kendi gündemlerinin peşindeler: Ne olursa olsun iktidarda kalmak. Ülkenin bu gündeme esir olmasına izin vermeyeceğiz. Bizim tarafımız da ilkelerimiz de bellidir: Demokrasi, insan hakları ve özgürlük.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri