Ana SayfaTürkiyeSON DAKİKA | Mahkemeden flaş Ümit Özdağ kararı!

SON DAKİKA | Mahkemeden flaş Ümit Özdağ kararı!

Ümit Özdağ, kasım ayında İYİ Parti Disiplin Kurulu tarafından oy birliğiyle partisinden ihraç edilmişti. Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihracına ilişkin Disiplin Kurulu kararını iptal etti

İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, kasım ayında partisinin disiplin kurulu tarafından oy birliğiyle ihraç edilmişti. Bu gelişmenin ardından konuyu yargıya taşıyacağını söyleyen Özdağ, “Karara itiraz edeceğim, yeni parti kurmak gibi bir düşüncem yok” demişti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından hukuki süreç tamamlandı. Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’den ihraç kararını iptal etti.

Ne olmuştu?

Ümit Özdağ’ın, bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun “FETÖ’cü” olduğu yönündeki iddialarının ardından Kavuncu, Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Daha sonra İYİ Parti İstanbul teşkilatları, Özdağ’ın beyanlarının gerçek dışı ve iftira olduğu gerekçesiyle Genel Merkez’den Özdağ’ın partiden ihracını istemişti.

Genel Başkan Meral Akşener ise teşkilattan gelen başvuru ve talepleri değerlendirerek Özdağ’ın Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermişti.

Bu gelişmenin ardından Özdağ’a ilişkin dosyayı görüşen Kurul, Özdağ’dan iddiaları ve açıklamalarıyla ilgili savunma talep etmişti.

Özdağ’ın savunmasını vermesinin ardından bugün toplanan Kurul, oy birliğiyle ihracına karar verilmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri