Ana SayfaTürkiyeSon Dakika! Muharrem İnce'den yeni parti açıklaması

Son Dakika! Muharrem İnce’den yeni parti açıklaması

Yeni parti kuracağı iddiaları gündemde olan CHP eski milletvekili Muharrem İnce'den konuya ilişkin bir açıklama geldi

Son günlerde ismi sıkça parti kuracağına yönelik iddialarla gündeme gelen CHP eski milletvekili Muharrem İnce iddiaları yanıtladı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak İnce’nin parti kuracağı yönündeki iddialarla ilgili bir son dakika gelişmesini aktardı.

Saymaz, CHP ve SHP’nin genel başkanlığını yapmış olan Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın’ın önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ifade ederken Hikmet Çetin’in de kendisini yapılan görüşmelere yönelik bilgilendirdiğini söyledi. Çetin’in, kendisine “Görüşmeyi biz istedik. İnce’ye ‘Ayrılma, partide kal, mücadeleni partide sürdür’ diyeceğiz.” dediğini ileten gazeteci Saymaz, görüşme sonrasında da yine Twitter hesabı üzerinden bir bilgilendirme yaptı.

İsmail Saymaz, yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

Şimdilik parti kurma fikrim yok

“Çetin ve Karayalçın’ın Muharrem İnce ile görüşmesi bitti. İki ağabey, İnce’ye şöyle dedi: Perşembe günü basın toplantısı yapma. Yapacaksan da masayı devirme. Partide kal, bu süreçte ayrılmak olmaz.

Saymaz, İnce’nin de Çetin ve Karayalçın’a “Şimdilik parti kurma fikrim yok. Ben Anadolu’yu dolaşacağım.” dediğini belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri